Do divadla snov zavíta Brighton, Spurs navštívia Newcastle

V Premier League sa bude aj v nedeľu bojovať o body na štyroch štadiónoch. Burnley dostane príležitosť preskočiť Southampton, Spurs sa plánujú vrátiť do prvej päťky a United sa pokúsi o tretí triumf v rade. Na Old Trafford priletia čajky.

Na veľkonočnú nedeľu privíta Southampton tabuľkového suseda z Burnley. Obaja rivali nazbierali v aktuálnom ročníku rovnaký počet bodov. Svätcom sa však darilo predovšetkým na jeseň, momentálne sú na tom podstatne lepšie hostia.

The Clarets prehrali z posledných ôsmich ligových zápasov iba jeden, v piatich stretnutiach ale získali iba jeden bod. Naposledy vybojovali všetky tri a na tento úspech chcú nadviazať.

Svätci si naopak pripísali v posledných jedenástich ligových kolách iba jeden triumf a jednu remízu, zvyšné súboje prehrali. Kvôli kríze sa prepadli z prvej šestky až na štrnástu pozíciu. Stále však majú nádej na zisk trofeje. V FA Cupe sa napriek temnému obdobiu dokázali prepracovať do semifinále. O finálovú miestenku sa za dva týždne pobijú s líškami z Leicesteru.

Southampton – Burnley (komentuje M. Skáčik)

V záchranárskych prácach bude pokračovať Steve Bruce a jeho Newcastle United. V St. James’ Parku privítajú The Magpies londýnsky Tottenham, ktorý sa pred reprezentačnou prestávkou dostal do formy a túži po návrate medzi najlepšiu štvorku.

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

Kohúti vyhrali štyri ligové zápasy z piatich a po troch zaváhaniach Chelsea a West Hamu obnovili svoje nádeje na zisk miestenky do Ligy majstrov. Na štvrté miesto strácajú pred 30. kolom tri body.

Medzičasom ukončili svoje pôsobenie v pohárovej Európe, a tak sa môžu vo zvyšných zápasoch naplno sústrediť na Premier League. Tottenhamu sa v poslednej dobe v Newcastli darí, vyhral tam trikrát v rade. Posledný vzájomný súboj v Londýne však skončil remízou 1:1.

Newcastle – Tottenham (M. Skáčik)

Neobídeme ani Birmingham. Aston Villa sa napriek zhoršeným výkonom zubami nechtami drží v prvej desiatke a svoju pozíciu si bude chcieť udržať aj po domácom súboji s ohrozeným Fulhamom. V posledných štyroch zápasoch ale získala iba dva body.

Na západe Londýna sa naopak po najlepšom období v ročníku vrátilo všetko do starých koľají. Chalupári prehrali tri zápasy zo štyroch. Pred prestávkou podľahli na Craven Cottage Leedsu 1:2.

Aston Villa – Fulham (M. Lukáč)


Manchester United sa už pravdepodobne s titulom v Premier League nadobro rozlúčil. Cieľom diablov v tejto sezóne však bolo umiestnenie v prvej štvorke a to sa im zatiaľ darí. V lige ťahajú 9-zápasovú šnúru bez prehry a držia sa na druhom mieste tabuľky.

V najbližšom zápase plánujú sériu zaokrúhliť. Do cesty sa im postaví Brighton, ktorý by chcel nadviazať na vynikajúce výkony, ktoré dosiahol tesne pred reprezentačnou prestávkou. The Seagulls zvládli dva nesmierne dôležité súboje s rivalmi v boji o záchranu.

Najprv vyhrali v Southamptone 2:1 a o šesť dní neskôr potvrdili vynikajúci výkon aj v domácom stretnutí s Newcastlom. Straky zdolali v domácom prostredí rozdielom triedy.

Manchester United – Brighton (M. Lukáč)

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.