Dohrávať sa bude v Düsseldorfe aj vo Valencii

Ani dnes sa nebudú priaznivci futbalu nudiť, v našom programe si nájdete dva priame prenosy.

Prvý duel sa odohrá v nemeckom Düsseldorfe, kde uvidíme súboj dvoch bývalých prvoligistov. Domáca Fortuna privíta vo svojom stánku Paderborn a bude chcieť pokračovať v tom, čo predvádzala v decembri. V priebehu pätnástich dní vyhrala štyri zápasy v rade a po vynikajúcej sérii sa prepracovala na piate miesto tabuľky. V prípade víťazstva sa môže dotiahnuť na štvrtý Bochum.

Paderborn získal v minulej sezóne v Bundeslige ešte o desať bodov menej ako Fortuna a horšie sa mu darí aj v tomto ročníku v druhej najvyššej súťaži, v ktorej je až na dvanástom mieste. So starým rokom sa ale rozlúčil víťazne a na to by rád nadviazal. Minulý rok bol vo vzájomnom meraní síl úspešnejší práve Paderborn, doma zvíťazil 2:0, v Düsseldorfe sme sa gólu nedočkali.

Düsseldorf – Paderborn (komentuje F. Mentel)

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

Dohrávať sa bude aj v Španielsku, utrápená Valencia privíta na Mestalle nevyspytateľné mužstvo z Cádizu. Domáci hráči sa budú snažiť aspoň mierne vylepšiť katastrofálnu situáciu, do ktorej sa dostali v posledných dvoch mesiacoch starého roka. Netopiere vyhrali ligový zápas naposledy 8. novembra, po sérii mizerných výkonov spadli až do zostupového pásma.

Situácia začína byť naozaj vážna. Valencia sa topí vo finančných problémoch a to sa prejavuje aj na trávniku. Javierovi Graciovi jednoducho v tíme chýba kvalita, ktorá cez leto tradičný španielsky klub opustila. Náhrada neprišla a tu je výsledok, netopiere pravdepodobne budú bojovať o záchranu až do konca sezóny. Teda, pokiaľ sa manažmentu v januári nepodarí nejaký zázrak.

Hosťujúce mužstvo vstúpilo do sezóny ako veľký vietor, v závere roka však postupne začalo strácať dych a spadlo do druhej polovice tabuľky. LaLiga je ale zatiaľ veľmi vyrovnaná, Valencia stráca na dvanásty Cádiz iba štyri body a túto stratu sa pokúsi zmazať.

Valencia – Cádiz (D. Mucha)

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.