Turín sa môže dostať do bezpečia, Sevilla chce pomstu

V strede týždňa sú na programe tri ligové dohrávky. Zavítame do Španielska, Talianska i Nemecka.

Na severe Talianska sa bude dohrávať 24. kolo Serie A. Turín v ďalšom existenčnom zápase privíta nepredvídateľné Sassuolo a pokúsi sa dostať zo zostupového pásma. Granata aktuálne stráca dva body na sedemnáste Cagliari, okrem dnešného súboja má ešte jednu ďalšiu dohrávku k dobru.

Na konte má dve prehry v rade, ktoré opäť podčiarkli katastrofálnu sezónu tradičného talianskeho celku. Od Turínčanov sa pred sezónou očakával boj o poháre. Realita je však krutá a býci budú po zvyšok sezóny bojovať o záchranu. Poobede sa im do cesty postavia Neroverdi zo Sassuola.

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

Aktuálne ôsmy tím tabuľky v minulom kole po troch zaváhaniach bodoval naplno, keď na Mapei Stadium prestrieľal Hellas v pomere 3:2. Po viacerých stratách v novom roku ale stráca na miesta zaručujúce účasť v pohároch už jedenásť bodov. Prienik medzi najlepšiu šestku ostáva už len v teoretickej rovine. Neroverdi mali v poslednom vzájomnom súboji s Turínom až 73-percentné držanie lopty, napriek tomu museli v závere zachraňovať bod za remízu 3:3.

Turín – Sassuolo (komentuje M. Petro)

V Španielsku sa pozrieme do Sevilly, kde je na programe dohrávka 2. kola. V nej privítajú Los Rojiblancos nováčika z Elche, ktorý sa nachádza na opačnom konci tabuľky. Sevilla ho však po poslednom vzájomnom súboji rozhodne nepodcení. Elche dokázalo favorita na začiatku marca v domácom stretnutí šokovať. Na Estadio Manuel Martínez Valero si Elche pripísalo cenný skalp, Sevillu zdolalo po góloch Gutiho a Carrilla 2:1.

Okrem toho dokázalo Elche v minulom kole poriadne potrápiť aj Real Madrid. V súboji s obhajcom trofeje viedlo až do 73. minúty, Los Blancos v záverečnej dvadsaťminútovke zachránil dvomi gólmi Karim Benzema. Elche sa po zlepšených výkonoch prepracovalo do bezpečnej zóny, kde by sa chcelo udržať až do konca ročníka.

Sevilla v poslednom kole zažehnala menšiu krízu, keď v mestskom derby zdolala Betis 1:0. Predtým vypadla z Ligy majstrov a prehrala aj dva zápasy v LaLige v rade. Vypracovala si však dostatočný náskok a o štvrté miesto sa zatiaľ nemusí strachovať. Piaty Sociedad stráca šesť bodov.

Sevilla – Elche (K. Jakubovič)

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

2. BUNDESLIGA
18:25 DS2 Regensburg – Fürth (F. Mentel)