Betis cestuje do Baskicka, o slovo sa hlási aj Norimberg

Betis Sevilla by si chcel v španielskej lige polepšiť a má k tomu ideálnu príležitosť. V dohrávke desiateho kola si zmeria sily s nevýrazným Athleticom Bilbao, ktoré je po ôsmich kolách na chvoste súťaže. Ešte predtým zavítame do Nemecka, v Osnabrücku sa o body pobije trápiaci sa Norimberg.

2. Bundesliga

Bavorský Norimberg sa herne i výsledkovo trápi aj v novom ročníku. To plánuje v 8. kole využiť Osnabrück, ktorý ako jediný celok v druhej najvyššej súťaži ešte nenašiel premožiteľa a po sérii vynikajúcich výkonov figuruje na piatom mieste tabuľky. Ak dnes vyhrá tretí zápas v rade, tak poskočí dokonca na druhé miesto za vedúci Hamburg.

O niečom takom sa môže hosťom iba snívať. V doterajšom priebehu ročníka získali iba sedem bodov za jedno víťazstvo a štyri remízy a preto sa nachádzajú až v zostupovom pásme. Pokiaľ chcú mať hráči Norimbergu aspoň trochu pokojné sviatky, musia prepnúť na vyššie obrátky a začať zbierať body. Ideálne už dnes. V súbojoch s Osnabrückom sa bavorskému celku tradične darí, Norimberg vyhral štyri predchádzajúce vzájomné zápasy. Dnes potrebuje víťazstvo viac, ako kedykoľvek predtým.

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

 

LaLiga

Pre tých fanúšikov, ktorým viac vonia španielsky ligový futbal, tu máme bitku dvoch tradičných celkov LaLigy. Athletic Bilbao privíta ambiciózny Betis, ktorý sa v posledných týždňoch zasekol a podáva mizerné výkony. Prehral až tri stretnutia zo štyroch a úplne pokazil dojem z vynikajúceho úvodu sezóny. S dvanástimi bodmi je po deviatich zápasoch až na jedenástom mieste tabuľky.

Pravdou je, že Betis mal naozaj neskutočne náročný kalendár. V krátkom čase čelil Realu Sociedad, Atléticu Madrid a naposledy Barcelone. Z Camp Nou si naposledy odniesol ťažkú prehru 2:5. To ale nie je zase až taká tragédia. Manuel Pellegrini má však v tejto sezóne jasnú úlohu a tou je dostať druhý najznámejší celok zo Sevilly do pohárovej Európy. Aby ho splnil, musí začať zbierať body. Do konca kalendárneho roka má Betis prijateľný program a na výhovorky už nebude žiaden priestor.

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.