Do Signal Iduna Parku zavíta Werder

Borussii Dortmund reálne hrozí, že sa nekvalifikuje do budúcoročnej edície Ligy majstrov. Svoje nádeje sa pokúsi udržať v domácom súboji s Werderom Brémy.

Dortmundu sa minulý víkend podarilo bodovať naplno v Stuttgarte. V dramatickom stretnutí v Mercedes-Benz aréne napokon dokázali Die Schwarzgelben zvíťaziť tesne 3:2. Víťazný gól strelil iba 19-ročný prísľub nemeckého futbalu Ansgar Knauff. Bol to jeho premiérový gól medzi seniormi.

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

Brémy bojujú na opačnom konci tabuľky a snažia sa vyhnúť boju o záchranu. Pred najbližším duelom v Dortmunde majú iba štvorbodový náskok pred Arminiou. Do konca súťaže ostáva ešte 6 kôl. Florian Kohfeldt nemôže byť po posledných výsledkoch svojho mužstva optimistom.

Werder prehral štyri stretnutia v rade. Mal však nesmierne náročný program. Postupne čelil Bayernu, Wolfsburgu, Stuttgartu a naposledy Lipsku. Dnes to vlci nebudú mať jednoduchšie.

Šance na úspech ale rozhodne majú, pretože Borussia Dortmund nemá s rozdávaním bodov problém, o čom sa pred nedávnom presvedčil napríklad aj predposledný Kolín.

Dortmund – Brémy (komentuje S. Suvák)

Extra GO – 2. Bundesliga
13:25 DS6 Bochum – Hannover