Dostane Brescia K.O. v Bergame?

V talianskej Serie A odštartujeme 33. kolo na Stadio Atleti Azzurri d’Italia v Bergame, kde domáca Atalanta privíta nováčika z Brescie.

Brescia získala v tejto sezóne len chudobných 21 bodov a jej šance na udržanie sa v súťaži visia na vlásku. Na záchranu stráca šesť kôl pred koncom priepastných desať bodov a dnes jej môže pribiť ďalší klinec do rakvy Atalanta, ktorá po fantastickej sérii víťazstiev môže poskočiť na druhé miesto tabuľky. Domáci sú v súčasnosti najlepším tímom na Apeninskom polostrove. Takmer to dokázala aj v minulom kole v priamom súboji s lídrom tabuľky, v ktorom v Turíne dvakrát viedla, no napokon získala iba bod. Juventus zachránil Cristiano Ronaldo, Portugalčan premenil dve penalty.

To Atalante zhatilo akékoľvek šance na prekvapivý boj o titul. V prípade víťazstva by Bergamo strácalo na starú dámu len šesť bodov. Aktuálne je jej manko deväťbodové a napriek fantastickej forme na scudetto s najväčšou pravdepodobnosťou nedosiahne. Škoda slabého začiatku. Nerazzurri v prvých mesiacoch ročníka postrácali kopu bodov, ktoré im v závere budú chýbať. Napriek tomu môžu byť so sezónou nadmieru spokojní, smerujú totiž k prekonaniu fantastickej sezóny 2018/19, v ktorej skončili na treťom mieste a vybojovali si premiérovú účasť v Lige majstrov.

21:40 DS1 Atalanta – Brescia (komentuje R. Kmeťo)

Predpokladané zostavy:
Atalanta: Gollini – Caldara, Palomino, Toloi – Hateboer, De Roon, Pašalič, Castagne – Malinovskiy – Muriel, Zapata
Brescia: Joronen – Sabelli, Chancellor, Papetti, Mateju – Tonali, Dessena, Ndoj – ŠPALEK – Donnarumma, Torregrossa

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.