Toffees chcú potvrdiť úspech z derby

Everton v minulom kole dosiahol obrovský úspech. Po viac ako dvadsiatich rokoch dokázal na Anfield zdolať odvekého mestského rivala v prestížnom Merseyside derby. Hráčom spadol obrovský kameň zo srdca a zároveň im v kľúčovom momente ročníka určite stúplo sebavedomie.

Everton má v tejto sezóne obrovské ambície a v niektorých stretnutiach potvrdzuje, že má všetko potrebné k tomu, aby dokázal tieto ciele naplniť. Problémom Toffees je však konzistencia výkonov. Karamelky strácajú mnoho bodov vlastným zavinením a práve kvôli tomu sa nedokážu prebojovať a dlhodobo sa udržať v prvej štvorke Premier League.

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

Everton má okrem dnešného súboja ešte jednu dohrávku k dobru. Pokiaľ by dokázal oba zápasy vyhrať, tak by na štvrtom mieste vystriedal londýnsky West Ham, ktorý v sobotu nestačil na rozbehnutý Manchester City.

Karamelky dnes potrebujú bodovať naplno, do cesty sa im dnes postaví ideálny súper. Southampton sa od konca januára nachádza v najväčšej kríze sezóny, kvôli ktorej sa prepadol z piateho miesta až na štrnáste. Z posledných siedmich duelov prehrali svätci šesť.

Momentálne sa viac darí aj posledným trom celkom tabuľky. Ralph Hasenhüttl musí urýchlene niečo vymyslieť, pretože sa pomaly, ale isto stáva z prekvapenia jesene kandidát na zostup.

Everton FC – Southampton FC (komentuje M. Lukáč)

Sky Bet Championship
18:00 Middlesbrough – Cardiff City (K. Jakubovič)