Existenčný zápas v Berlíne, Eintracht zabojuje o návrat

K skompletizovaniu 32. kola nemeckej Bundesligy ostávajú tri zápasy.

Vo všetkých sa bude hrať o dôležité body. Predposledný Kolín sa na poslednú chvíľu spamätal a vyhral dva zápasy v rade, vďaka čomu obnovil svoje šance na záchranu. V tejto chvíli ale na ňu stále stráca dva body. Víťazstvom s Freiburgom by si capkovia nesmierne polepšili. Dostali by sa pred Werder a minimálne pred jedného z dvojice Hertha – Bielefeld, ktorých čaká vzájomný zápas.

Víťazstvo potrebuje aj Eintrach Frankfurt, ktorý túži po návrate do Ligy majstrov. Starosti mu však robí vynikajúca forma Borussie, ktorá ho po piatich víťazstvách v rade vystriedala na štvrtom mieste tabuľky. Eintracht sa môže do top štvorky vrátiť, musí však zdolať vo forme hrajúci Mainz.

Ďalší kľúčový zápas čaká na futbalistov Herthy, ktorý zatiaľ záchranárske práce zvládajú s veľkým prehľadom. Ani zďaleka však ešte nemôžu oslavovať. Po päťzápasovej šnúre bez prehry sa v minulom kole prepracovali zo zostupového pásma. Pred Arminiou Bielefeld sa ale nachádzajú iba kvôli lepšiemu skóre. Dnešný triumf môže byť pre berlínske mužstvo kľúčový.

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

PROGRAM 32. kola BUNDESLIGY
Kolín n. R. – Freiburg
(komentuje K. Jakubovič)
Frankfurt – Mainz (S. Suvák)
Hertha Berlín – Bielefeld (S. Suvák)

2. BUNDESLIGA
13:25 DS6 Bochum – Regensburg
13:25 DS7 Heidenheim – Sandhausen