Straky stratili dvojgólový náskok, mladíci Liverpoolu to zvládli (FA Cup 4. kolo)

Opakované zápasy 4. kola FA Cupu priniesli v utorok päť meraní síl, v ktorých sa predstavili aj dvaja účastníci Premier League.

Newcastle United prišiel na trávniku Oxfordu United o dvojgólový náskok, napriek tomu sa nakoniec vďaka zásahu Saint-Maximina v predĺžení tešil z postupu.

V piatom kole si zahrá aj Liverpool, ktorý do zápasu so Shrewsbury poslal hráčov s vekovým priemerom len 19,3 roka, napriek tomu sa po vlastnom góle Williamsa štvrťhodinu pred koncom zaradil medzi postupujúcich.

Naopak Cardiff City síce viedol nad Readingom už 2:0, nakoniec ale neuspel v jedenástkovom rozstrele a štvrté kolo znamená stopku aj pre Coventry, ktoré inkasovalo vyrovnávajúce góly v závere riadneho hracieho času i predĺženia a pred Birminghamom sa nakoniec muselo skloniť po penaltovej lotérii.

S prehľadom si počínalo Derby County, ktoré Northampton porazilo 4:2.

Program opakovaných zápasov 4. kola uzavrie duel v Londýne, kde v našom priamom prenose vyzve Tottenham Southampton.

FA Cup, opakované zápasy 4. kola
Oxford United – Newcastle United 2:3pp (0:2, 2:2)
Góly: 84. Kelly, 90.+4 Holland – 15. S. Longstaff, 30. Joelington, 116. Saint-Maximin

Ďalšie výsledky
Liverpool FC – Shrewsbury Town 1:0 (0:0)
Gól: 75. Williams (vlastný)

Cardiff City – Reading 3:4pk (1:0, 2:2, 3:3, 1:4 na pokutové kopy
Góly: 19. a 93. Murphy, 54. Glatzel – 69. Richards, 79. Rinomhota, 116. Meïté

Derby County – Northampton Town 4:2 (2:0)
Góly: 28. Wisdom, 35. Holmes, 51. Marriott, 77. Rooney (11m) – 47. Adams, 84. Hoskins (11m)

Birmingham City – Coventry City 3:2pk (0:0, 1:1, 2:2, 4:1 na pokutové kopy
Góly: 90.+2 Dean, 120. Bela – 50. Bakayoko, 114. Biamou