Liverpool chystá pomstu, vlci proti Crystal Palace

Od Premier League si tento víkend oddýchneme, fanúšikovia anglického futbalu ale rozhodne nemusia smútiť. Na programe je totiž 3. kolo FA Cupu, do ktorého sa zapoja už aj tímy z najvyššej súťaže.

Keby na to neupozorníme, tak by si to mnohí možno ani neuvedomili, pretože program najstaršej futbalovej súťaže odštartujeme dvomi rýdzo premierleagovými duelmi. Jeden z najatraktívnejších duelov kola sa odohrá v Birminghame, domácu Aston Villu bude chcieť z hry vyradiť majstrovský Liverpool. Reds majú o motiváciu postarané, pretože Villans majú rozhodne čo vracať.

Futbalisti z Birmignhamu pred tromi mesiacmi obhajcu ligového titulu doslova zosmiešnili. Vo Villa Parku predviedli nečakaný koncert a majstrovi napokon strelili neuveriteľných sedem gólov. Hetrik si za polčas pripísala letná posila z Brentfordu Ollie Watkins. Ďalšou výraznou osobnosťou duelu bol ospevovaný Jack Grealish, 25-ročný Angličan strelil dva góly a pridal aj tri asistencie.

Pred rokom Villans vyradili Liverpool z Ligového pohára a opäť ho nešetrili. Zvíťazili 5:0, v tomto zápase ale na rozdiel od toho posledného ligového nastúpili viac-menej dorastenci, a preto by sme výsledok nemuseli brať až tak vážne. Dnes večer to však môže byť v tomto smere podobné, keďže pre množstvo pozitívnych testov v kabíne prvého tímu Aston Villy sa riešilo, či sa vôbec bude hrať. V Birminghame sa ale nakoniec hrať bude, v akom zložení však do neho nastúpia domáci, je nateraz otázne. Množstvo mladíkov však možno opäť uvidíme aj vo farbách Te Reds. Prioritou Liverpoolu je v tejto sezóne obhajoba titulu v Premier League a po extrémne náročnom ligovom programe počas sviatkov je vysoko pravdepodobné, že Jürgen Klopp bude viaceré opory šetriť.

Liverpool je okrem toho v kríze, čo po ligovej prehre v Southamptone pripustil aj nemecký stratég. “Momentálne sa nám nedarí. Problém vyriešiš iba vtedy, ak vieš, kde je problém. Nie sme slepí, musíme sa cez to dostať.” Bude naozaj zaujímavé sledovať, v akých zostavách napokon oba tímy vybehnú na trávnik i to, či sa hosťom podarí nájsť recept na zlepšenie nálady v kabíne.

20:40 DS1 Aston Villa – Liverpool FC (komentuje M. Lukáč)

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

Pre fanúšikov, ktorým Liverpool až tak nevonia, máme pripravenú alternatívu. V rovnakom čase privíta ambiciózny Wolverhampton Wanderers na Molineux Stadium londýnsky Crystal Palace.

V lige sa obom dnešným rivalom darí veľmi podobne. Zo 17 zápasov vyhrali šesť, štyrikrát remizovali a sedemkrát vyšli bodovo naprázdno. Práve FA Cup je súťaž, na ktorú by mali takéto mužstvá upriamiť svoju pozornosť. Najmä vlci k tomu majú všetky predpoklady. Najstaršiu klubovú trofej zdvíhali nad hlavu už štyrikrát, naposledy však ešte v roku 1960. Hostia naopak trofej nikdy nezískali, dvakrát si však zahrali finále. To posledné v roku 2016, zo zisku pohára sa vtedy tešili hráči Manchestru United.

Od návratu vlkov do Premier League sa vo vzájomných súbojoch viac darí Wolverhamptonu. Z predchádzajúcich piatich zápasov vyhrali tri, Eagles sa z víťazstva tešili iba raz. Wolves vyhrali aj zatiaľ posledné dve vzájomné stretnutia. Obe sa hrali na Molineux Stadium a obe sa skončili výsledkom 2:0. V FA Cupe na seba naposledy narazili pred jedenástimi rokmi, vtedy sa z postupu radovali Londýnčania.

20:40 DS2 Wolverhampton Wanderers – Crystal Palace (F. Mentel)

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.