Chelsea vyhrala v Leicesteri, postupuje aj rekordman (FA Cup – štvrťfinále)

Najúspešnejší klub súťaže si poradil so Sheffieldom a postupuje medzi najlepšiu štvorku ročníka. O víťazstve rozhodol v nadstavenom čase Dani Ceballos. Do semifinále postupuje aj mestský rival Arsenalu zo Stamford Bridge. Chelsea postúpila cez Leicester vďaka jedinému gólu Rossa Barkleyho. Angličan prišiel na trávnik v druhom polčase, napokon sa stal hrdinom The Blues.

Zázrak sa nakoniec v poslednom štvrťfinálovom zápase nekonal. Newcastle United podľahol obhajcovi trofeje aj vďaka trestuhodne zahodenej tutovke zo 66. minúty. Za stavu 0:1 striedajúci útočník domácich Dwight Gayle zahodil nemožné, keď z päťky prestrelil odkrytú bránu Claudia Brava. O dve minúty neskôr definitívne rozhodol o postupe favorita Raheem Sterling.

Sheffield United – Arsenal 1:2 (0:1)
Góly: 87. McGoldrick – 25. Pépé (PK), 90+1. Ceballos

Leicester – Chelsea 0:1 (0:0)
Gól: 63. Barkley

Newcastle United – Manchester City 0:2 (0:1)
Góly: 37. De Bruyne (PK), 68. Sterling