Real zavŕšil zlatý hetrik, smoliarom finále Loris Karius

Ďalšie finále európskej klubovej trofeje číslo jeden je za nami. Víťazom je však už tretí rok po sebe rovnaký klub – Real Madrid.

Kráľovský klub ovládol tretie finále v rade, štvrté za posledných päť rokov. Víťazstvo sa však nerodilo jednoducho. Prvý polčas góly nepriniesol. Priniesol iba dve vynútené striedania. Najskôr sa zranila najväčšia ofenzívna hviezda Liverpoolu. Mohamed Salah si po súboji so Sergiom Ramosom privodil zranenie ramena a musel striedať. O pár minút neskôr stretol podobný osud Daniho Carvajala. Pravý bek Los Blancos zle dostúpil a nemohol v zápase pokračovať.

Druhý polčas bol pre diváka oveľa pohľadnejší. Realu k triumfu výrazne pomohol brankár Liverpoolu. Loris Karius najskôr v 51. minúte nepochopiteľne daroval gól Karimovi Benzemovi, na ktorý ešte dokázal odpovedať Sadio Mané.

V 61. minúte Zinedine Zidane opäť potvrdil, že vie v správnom momente vhodne vystriedať a oživiť hru svojho tímu. Nevýrazného Isca vystriedal Gareth Bale, ktorý po troch minútach na ihrisku vystrihol parádne nožničky a poslal Real do vedenia.

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

To z jeho strany nebolo všetko, pretože v 83. minúte pridal svoj druhý gól v zápase. Tentokrát s obrovským šťastím, pretože smoliar v bráne Liverpoolu sa opäť nepredviedol v najlepšom svetle a prudkú ranu Balea iba zrazil do vlastnej brány.

Liverpool napriek snahe s výsledkom už nič neurobil. Hráči Realu potvrdili svoje skúsenosti a dotiahli tretí finálový zápas v rade do víťazného konca. Florentino Peréz pridá do vitríny na Bernabéu už trinástu ušatú trofej.

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.