Fiorentina môže urobiť krok k záchrane

Utorkový program obohatí okrem iného aj jeden zápase Serie A.

Prostredníctvom televíznej obrazovky navštívime bájnu Veronu. Nebudeme však sledovať žiadnu tragédiu od Williama Shakespeara, ktorý toto historické talianske mesto svojim dielom preslávil. Pozrieme si futbal. Domáci Hellas privíta v 32. kole ohrozenú Fiorentinu.

Mužstvo z Verony sa po svojom návrate do Serie A v súťaži etablovalo vynikajúcim spôsobom, už druhý rok po sebe figuruje v prvej desiatke. V tomto ročníku je to najmä vďaka jesennej časti, v ktorej Hellas ťažil predovšetkým z vynikajúcej defenzívy.

V novom kalendárnom roku to už ale ani zďaleka nie je taká jazda. Mužstvo charizmatického Chorváta Ivana Juriča vyhralo iba šesť duelov zo sedemnástich. Výsledkovú krízu prežíva najmä v ostatných týždňoch, zo šiestich stretnutí prehral Hellas päť.

Pokiaľ by sme mali charakterizovať sezónu Fiorentiny jedným slovom, tragédia by bola celkom výstižná. Futbalisti Violy môžu Hellasu iba v tichosti závidieť, v tabuľke im totiž patrí až 16. pozícia.

V posledných štyroch stretnutiach vybojovali fialky iba bod a budú radi, ak si v tejto sezóne zachránia krk. Pred dnešným duelom disponujú iba päťbodovým náskokom pred ohrozeným Cagliari.

Verona – Fiorentina (komentuje M. Petro)

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.