Obnoví Fulham nádeje na záchranu?

Ďalšie kolo anglickej Premier League odštartujeme už v piatok. Na Craven Cottage sa o body pobijú dva tímy, ktoré potrebujú triumf ako soľ.

Obe mužstvá prežívajú veľmi zlé obdobie. Domáci Fulham sa nevie dostať do bezpečnej zóny, po troch prehrách v rade sa nachádza s trojbodovou stratou na Newcastle až na 18. mieste tabuľky. Wolverhampton má o deväť bodov viac, s aktuálnou situáciou ale rozhodne nemôže byť spokojný.

Po dvoch úspešných sezónach, v ktorých Wolverhampton bojoval o európske poháre, sa od neho v tomto ročníku očakávalo oveľa viac. Aktuálne štrnáste miesto je ale pre fanúšikov a najmä Nuna Espirita Santa obrovským sklamaním.

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

Vlci podávajú mizerné výkony prakticky celú sezónu. Výnimkou bol len február, počas ktorého neprehrali ani jeden zápas z piatich. Okrem dvoch remíz zdolali Arsenal, Southampton aj Leeds. Eufória sa však rýchlo vytratila, pretože v marci sa všetko vrátilo do starých koľají. Wolves podľahli ManCity, Liverpoolu a naposledy nestačili ani na rozbehnutý West Ham United.

V domácom súboji s kladivármi im ušiel najmä začiatok, v ktorom sa The Hammers presadili trikrát. Wolves sa po góloch Dendonckera a mladého Fabia Silvu dokázali vrátiť do zápasu, vyrovnať sa im však nepodarilo a opäť im ostali oči pre plač.

Fulham je v každom prípade súper z iného ranku, Nuno Espirito Santo bude spokojný iba so ziskom troch bodov. Wolverhampton má kvalitnejšie a skúsenejšie mužstvo a v zápase bude favoritom.

Chalupári už ale v tomto kalendárnom roku dokázali, že sú odhodlaní bojovať o záchranu zubami-nechtami, a preto by určite nebolo rozumné, aby ich vlci podcenili.

Fulham – Wolverhampton (komentuje M. Lukáč)