Valladolid a Wolfsburg chcú potvrdiť formu už v piatok

V Nemecku a v Španielsku sa na nič nečaká, ďalšie kolo ligových súťaží štartuje už v piatok večer.

Bundesligovým predkrmom budú dva priame prenosy z druhej najvyššej nemeckej súťaže. Prostredníctvom kamier zavítame do Hamburgu a Darmstadtu.

Utrápené St. Pauli privíta v domácom prostredí na Millerntor-Stadion Osnabrück, ktorý by chcel na prvú prehru v sezóne zareagovať víťazstvom. V rovnakom čase si zmeria sily nevýrazný Darmstadt s nováčikom súťaže z Braunschweigu. Súperov delí v tabuľke iba jeden bod a je dosť pravdepodobné, že budú v tejto sezóne bojovať o záchranu. Z tohto dôvodu pôjde o veľmi dôležité stretnutie.

18:25 DS1 St. Pauli – Osnabrück (komentuje S. Suvák)
18:25 DS2 Darmstadt – Braunschweig (F. Mentel)

Bundesliga

Vlkom z Wolfsburgu sa v tejto sezóne zatiaľ mimoriadne darí. Spolu s Leverkusenom neprehrali ešte ani jeden ligový zápas a sú na vynikajúcom šiestom mieste tabuľky. Naposledy si podľa predpokladov poradili v Gelsenkirchene s posledným Schalke.

Teraz sa im však do cesty postaví Werder. Mužstvo z Brém prehralo iba úvodný zápas sezóny s Herthou a odvtedy ťahá sériu siedmich zápasov bez prehry. Z ostatných piatich zápasov ale dokázalo vyťažiť vždy iba po bode a teraz by chcelo konečne zvíťaziť. V prípade, že sa mu to podarí, by sa v tabuľke dotiahlo práve na svojho dnešného súpera.

Wolfsburg – Brémy (komentuje S. Suvák)

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

LaLiga

Krátka letná prestávka nepomohla ani jednému z tímov k zlepšeniu výkonov a Real Valladolid aj Levante budú podľa všetkého aj v tejto sezóne bojovať až do posledných kôl o udržanie sa v súťaži. Aktuálne sú bok po boku na hranici zostupu, Valladolid je s deviatimi bodmi sedemnásty, Levante so siedmimi osemnáste.

Realu však predchádzajúce kolá vyšli nad očakávania, najskôr doma porazil Athletic a následne uspel aj na trávniku Granady. Body však začalo zbierať aj Levante, ktoré štyrikrát po sebe remizovalo. Z tohto pohľadu sú miernym favoritom domáci, v súbojoch s týmto súperom na Estadio Municipal José Zorrilla sa im však nezvykne dariť. Z predchádzajúcich štyroch meraní síl vyhrali len jediné, raz remizovali a dvakrát prehrali.

Real Valladolid – Levante (komentuje F. Mentel)

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

FA Cup

Komu sa máli, ten si môže na DS6 na našej platforme Extra GO pozrieť súboj druhého kola FA Cupu, v ktorom v skvelej forme hrajúci Tranmere Rovers privíta v domácom prostredí Brackley Town.