Griezmann zariadil tri body pre Atlético, Benzema pre Real (LaLiga 16. kolo)

O víťazstve Getafe rozhodol už v tretej minúte kapitán Jorge Molina. Los Colchoneros opäť zachránil skvelý Francúz Antoine Griezmann. O tesný triumf Realu Madrid sa naopak postaral jeho krajan Karim Benzema.

Getafe CF – Real Sociedad 1:0 (1:0)
Góly: 3. Molina

Madridský klub rozhodol o víťazstve už v tretej minúte zápasu. Po rýchlej akcii domácich sa presadil kapitán tímu Jorge Molina, keď odrazenú loptu poslal šikovným spôsobom za chrbát Miguela Ángela Moyu.

Real Valladolid – Atlético Madrid 2:3 (0:2)
Góly: 57. Calero, 63. Saúl (VG) – 26. Kalinič, 45. (PK) a 80. Griezmann

Bláznivý zápas sme videli na Estadio José Zorrilla vo Valladolide. Favorizované Atlético viedlo od 26. minúty. Do dvojgólového trháku ho z pokutového kopu poslal francúzsky zakončovateľ Antoine Griezmann.

Domáci tím sa však po zmene strán zmobilizoval a vyrovnal na 2:2. Kontaktný gól strelil po rohovom kope Fernando Calero. O šesť minút neskôr si po ďalšej štandardnej situácii domácich zrazil loptu do vlastnej siete Saúl Níguez.

Španiel sa nakoniec mohol poďakovať svojmu hviezdnemu spoluhráčovi Antoinemu Griezmannovi. Tretí najlepší hráč na svete, podľa prestížnej ankety Ballon d’Or, strelil rozhodujúci gól v 80. minúte a zabezpečil ďalšie dôležité body pre Los Colchoneros.

Real Madrid – Rayo Vallecano 1:0 (1:0)
Góly: 13. Benzema

Real Madrid zaknihoval veľmi chudobné víťazstvo v malom mestskom derby,  v ktorom privítal provinčné Rayo Vallecano. Po fantastickej práci Lucasa Vázqueza rozvlnil sieť francúzsky kanonier Karim Benzema.

Real v závere mohol prísť o víťazstvo. Dvomi skvelými zákrokmi za sebou sa však prezentoval Thibaut Curtois, ktorý zrejme definitívne vyhral boj o post jednotky v bráne pusiniek s Keylorom Navasom.

SD Eibar – Valencia CF 1:1 (0:1)
Góly: 56. Charles – 29. Rodrigo

Valencia si po nevýraznom výkone pripísala ďalšiu remízu, celkovo už desiatu v LaLige. Všetko sa pritom začalo podľa plánu, keď skóre stretnutia po prvý raz zmenil Rodrigo Moreno. Španiel upratal loptu za chrbát Riesga po fantastickej prihrávke Daniela Wassa.

Po zmene strán však Deportivo Eibar vyrovnalo. José Gayà zahral vo vlastnom pokutovom území rukou a nasledoval pokutový kop. Ten premenil brazílsky útočník Charles a upravil na konečných 1:1.