Gigantov z Milána preveria nováčikovia

Inter môže už dnes urobiť ďalší krok k vysnívanému titulu v Crotone, zatiaľ čo AC sa pokúsi hodiť dve prehry za hlavu a vrátiť sa do top štvorky.

Nerazzurri sa predstavia na trávniku posledného Crotone, ktoré sa po roku medzi elitou vracia do Serie B. Najlepší tím ročníka vyzve ten najhorší a môže urobiť definitívny krok k zisku scudetta.

V prípade, že Inter splní úlohu favorita a získa tri body a Atalanta Bergamo zajtra zaváha, stane sa modro-čierny klub z Milána majstrom už v 34. kole. Podarí sa mu to prvýkrát od roku 2010.

Inter prehral v Serie A naposledy šiesteho januára. Odvtedy ťahá 17-zápasovú sériu bez ligovej prehry, z toho iba štyrikrát remizoval. Defenzíva Interu odvádza v druhej polovici sezóny naozaj excelentnú prácu. Inter inkasoval v celom ročníku iba 29-krát a má najlepšiu defenzívu v súťaži.

FC Crotone – Inter (komentuje M. Petro)

Situácia mestského rivala Interu sa za posledné týždne výrazne skomplikovala. AC Miláno sa držalo prakticky celú sezónu na prvých dvoch miestach tabuľky. Po dvoch prehrách v rade však Rossoneri klesli až na piate miesto. Situáciu sa budú snažiť napraviť na San Sire.

V meste módy privítajú Benevento, ktoré vedie bývala klubová ikona Filippo Inzaghi. Od legendárneho útočníka ale domáci nemôžu očakávať priateľskú návštevu, Inzaghi bojuje o prežitie.

Nováčik sa doteraz úspešne vyhýbal zostupovému pásmu. Po vynikajúcich sériách Turína a Cagliari ale do nej v závere sezóny spadol, aj keď len o skóre. Benevento potrebuje čím skôr získať nejaké body, inak vyprevadí Parmu a Crotone do Serie B. V Miláne to v aktuálnej situácii nie je nemožné.

AC Miláno – Benevento (R. Kmeťo)

Program odštartujeme už krátko po obede vo Verone. Na Stadio Marc’Antonio Bentegodi zavíta ohrozená Spezia. Tretí nováčik je na tom zatiaľ najlepšie, v posledných týždňoch sa ale aj on namočil do záchranárskych bojov. Spezia má k dobru iba dva body. Tie sa pokúsi získať vo Verone, ktorej už prakticky o nič nejde a tak to aj vyzerá. Hellas prehral štyri zápasy v rade.

Verona – Spezia (M. Petro)

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.