Giallorossi odštartujú sezónu vo Verone

Nová futbalová sezóna dnes štartuje v Taliansku. Na DIGI Sport ju otvoríme zápasom vo Verone. Domáci Hellas privíta rímske AS.

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

Rimanom sa v poslednom ročníku nepodarilo splniť cieľ, ktorým bolo umiestnenie v prvej štvorke. V Lige majstrov ho v aktuálnej sezóne nahradí nenávidené Lazio. Giallorossi sa v tejto sezóne pokúsia o to, aby sa nič podobné nezopakovalo. Začať s tým musia už dnes vo Verone, kde si zmerajú sily s Hellasom. Tradičné mužstvo z Verony sa minulý rok vrátilo medzi elitu a narozdiel od rímskeho klubu bolo so sezónou viac ako spokojné.

V premiérovej sezóne medzi talianskou futbalovou smotánkou obsadilo vynikajúce deviate miesto. Nebyť trojmesačnej prestávky, možno by si Hellas vybojoval aj miestenku do Európskej ligy. Po reštarte Serie A sa nováčikovi až tak dobre ako predtým nedarilo a postupne sa nechalo preskočiť milánskym AC, Neapolom a nakoniec aj Sassuolom. Umiestnenie v prvej polovici tabuľky bolo napriek tomu vynikajúcim počinom, s ktorým by sa určite žlto-modrí uspokojili aj budúci kalndárny rok. Druhá sezóna ale často býva pre nováčika kritická, tak uvidíme, či to bude platiť aj v prípade Hellasu.

Rimania boli na prestupovom trhu pomerne aktívny. Natrvalo získali z Arsenalu Henrikha Mkhitaryana a na druhú stranu zadarmo priviedli Pedra z Chelsea. Oslabili aj rivalov zo Serie A. Podobne ako Mkhitaryan aj Jordan Veretout oslovil trénera Paula Fonsecu počas ročného hosťovania a klub ho priviedol z Fiorentiny za 16 miliónov eur natrvalo. Rovnaký prípad je aj Carles Pérez, za ktorého Rím zaplatil Barcelone 11 miliónov eur. Gianluca Mancini sa vracia do Ríma za 13 miliónov z Atalanty Bergamo. Giallorossi pred sezónou oslabili aj Hellas. Na ročné hosťovanie priviedli talentovaného Taliana s albánskymi koreňmi Marasha KumbulluA to by ešte nemalo byť všetko. Nahlas sa hovorí o príchode Arkadiusza Milika z Neapola, ktorý by mal podpísať zmluvu v hlavnom meste v najbližších hodinách. Poľský kanonier by mal v klube nahradiť Edina Džeka, ktorý by sa mal naopak sťahovať do Juventusu.

20:40 DS1 Verona – AS Rím (komentuje V. Kaiser)

Predpokladané zostavy:
Verona: Silvestri; Faraoni, Gunter, Dimarco; Lazovic, Veloso, Tameze, Zaccagni; Stepinski, Di Carmine, Tupta
AS Rím: Pau Lopez; Mancini, Ibanez, Fazio; Peres, Diawara, Cristante, Spinazzola; Pedro, Dzeko, Pellegrini

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

DIGI Go
17:55 Fiorentina – Turín DS6

 

Zobraziť viac