Hertha chce vyhrať tretie derby v rade, Kalajdžič sa chystá na Werder

Stuttgart sa do Bundesligy vrátil vo veľkom štýle. Osem kôl pred koncom je stále v hre o miestenku do Európskej ligy, o ktorú plánuje bojovať až do konca. Najbližšou prekážkou bude Werder. 27. kolo uzavrieme berlínskym derby. Hertha v ňom prekvapivo nebude favoritom.

Stuttgartu prišla reprezentačná prestávka určite vhod. Tesne pred ňou inkasoval štvorgólový prídel od Bayernu Mníchov. Napriek tomu je nováčik stále v hre o európske poháre. Ak sa mu podarí zdolať Werder, bude strácať na šiesty Leverkusen iba štyri body.

Werder Brémy je v o niečo zložitejšej situácii. Nazbieral o šesť bodov menej a nachádza sa až na 12. mieste tabuľky. Pozor si musí dávať najmä na chrbát. K dobru má iba sedem bodov.

Obom mužstvám budú chýbať kľúčoví hráči ofenzívy. 11-gólový rýchlik Silas Wamangituka si poranil koleno a nejaký čas Stuttgartu nepomôže. Pellegrino Matarazzo sa bude spoliehať na streleckú formu Sašu Kalajdžiča, ktorý sa pred zápasom s Bayernom strelecky presadil v siedmich zápasoch v rade. Darilo sa mu aj v reprezentácii. Škótsku strelil dva góly, Faerským ostrovom jeden.

Ofenzívny klenot bude chýbať aj Florianovi Kohfeldtovi. Josh Sargent nepomôže svojim spoluhráčom iba v dnešnom prípade. Do zápasu nenastúpi kvôli trestu za žlté karty.

Stuttgart – Brémy (komentuje S. Suvák)

Prečo je berlínske derby také špeciálne?

V 27. kole opäť uvidíme aj bitku o hlavné mesto Nemecka. Nie je to iba obyčajné derby, tento futbalový zápas spája z politického i historického hľadiska kedysi rozdelené mesto dohromady.

Union je piatym klubom z Berlína, ktorý postúpil do Bundesligy. Predtým sa to podarilo Tasmanii 1900, Blau-Weiß Berlin, Tennis Borussia Berlin a samozrejme Herthe, ktorá je najslávnejšia a bezpochýb aj najúspešnejšia. Všetky spomenuté mužstvá sú však zo západnej časti Berlína, Union je prvým tímom z východnej časti a práve to dodáva derby ešte väčší význam.

Berlínske derby je špeciálne aj z toho dôvodu, že ho v Bundeslige nevidíme často. V elitnej súťaži sme videli súboj berlínskych klubov iba sedemkrát, zaujímavé je, že ani jeden neskončil remízou.

Posledné dva vzájomné zápasy ovládla pomerne suverénnym spôsobom známejšia Hertha. Stará dáma vyhrala oba zápasy minulého roka v domácom prostredí. Na konci minulej sezóny zvíťazila 4:0, na začiatku aktuálnej 3:1. Napriek tomu ťahá v oboch ročníkoch za kratší koniec.

Menej známy Union sa naposledy radoval z víťazstva v domácom prostredí na začiatku minulej sezóny. O troch bodoch vtedy z pokutového kopu rozhodol Sebastian Polte. Union sa nachádza na siedmom mieste tabuľky, Hertha bude až do konca sezóny bojovať o záchranu.

Union Berlín – Hertha Berlín (S. Suvák)

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

2. Bundesliga
13:25 DS1 Hannover – Hamburg (F. Mentel)
13:25 DS2 Norimberg – Paderborn (M. Petro)
Extra GO
13:25 DS1 Darmstadt – Düsseldorf
13:25 DS1 Sandhausen – Würzburger
13:25 DS1 Regensburg – Aue