Bundesligový program odštartujeme v Berlíne

Skôr ako sa presunieme do hlavného mesta, navštívime štadión Bremer Brück v Osnabrücku. Na jeho trávniku sa predstaví tradičný klub z Hannoveru, ktorý sa pokúsi o druhé víťazstvo v sezóne.

2. BUNDESLIGA

18:25 DS2 Osnabrück – Hannover (komentuje F. Mentel)

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

BUNDESLIGA

Hertha sa v predohrávke 2. kola pokúsi o druhé víťazstvo v tomto ročníku. Na Olympijskom štadióne v Berlíne privíta Eintracht Frankfurt, ktorý na úvod len remizoval s Arminiou Bielefeld 1:1.

Hertha predviedla v prvom stretnutí sezóny oveľa kvalitnejší výkon. V Brémach vyhrala rozdielom triedy 4:1 a ukázala, že bude mať v tejto sezóne vyššie ambície, ako len obhájiť desiate miesto z predchádzajúceho ročníka. Skóre v Brémach otvoril slovenský futbalista Peter Pekarík, pre ktorého to bol druhý ligový gól v drese Herthy, v ktorej pôsobí už deviatu sezónu. V základnej zostave by sa mal objaviť aj dnes a spolu s nami vás pozýva k televíznym obrazovkám.

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

Hertha prehrala iba jeden domáci zápas z predchádzajúcich piatich. Paradoxne však práve s Eintrachtom a dnes večer tak dostane príležitosť vrátiť mu požičané. Mužstvo z Frankfurtu ale plánuje výsledok z júna zopakovať, pretože sa od neho v prvom zápase s nováčikom očakávalo podstatne viac a teraz potrebuje vzniknuté škody napraviť. Obe mužstvá vyznávajú ofenzívny futbal a disponujú kvalitou v útoku, takže by sa mohli postarať o pekné otvorenie ďalšieho futbalom nabitého víkendu.

20:25 DS1 Hertha Berlín – Frankfurt (S. Suvák)

Predpokladané zostavy:
Hertha: Schwolow; Pekarik, Boyata, Torunarigha, Mittelstadt; Tousart, Stark, Darida; Cunha; Lukebakio, Cordoba
Frankfurt: Trapp; Abraham, Hinteregger, Hasebe; Da Costa, Kohr, Rode, Kostic; Kamada; Dost, Silva

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.