Hertha sa pokúsi urobiť ďalší krok k záchrane

Na programe v Bundeslige je dohrávka 30. kola, v ktorej bude berlínska Hertha pokračovať v záchranárskych prácach.

Na Olympiastadion zavíta Freiburg. Aktuálne deviaty najlepší celok Bundesligy už na európske poháre nedosiahne, vo zvyšných kolách sa už len bude chcieť udržať v prvej polovici tabuľky.

Hertha je v tejto sezóne obrovským sklamaním. Pred sezónou hlásila útok na európske poháre, nakoniec budú hráči oslavovať, ak sa udržia medzi nemeckou futbalovou elitou. Hertha je predposledná, kvôli rozšírenému koronavírusu v tíme však odohrala o dva zápasy menej ako rivali.

Z posledných štyroch ligových duelov neprehrala ani jeden. Po prekvapivom domácom víťazstve s Bayerom Leverkusen (3:0) postupne remizovala s Unionom, Mönchengladbachoch a naposledy s Mainzom. Práve posledná strata v Opel aréne musí Berlínčanov veľmi mrzieť.

Domáci sa budú spoliehať na ofenzívny talent Cunhu a Cordobu, ktorí sú v tomto ročníku najlepšími strelcami Herthy. Najlepším kanonierom Freiburgu je Vincenzo Grifo, taliansky krídelník sa do čierneho trafil osemkrát. So siedmimi gólmi mu výborne sekunduje Nils Petersen.

Freiburg nepatrí k obľúbeným súperom Herthy. S berlínskym celkom prehral iba dva zápasy z predchádzajúcich pätnástich, šesťkrát zvíťazil a v siedmich prípadoch skončil súboj nerozhodne. Prvý vzájomný duel aktuálneho ročníka vyhral Freiburg 4:1.

Hertha Berlín – Freiburg (komentuje S. Suvák)

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.