Hertha sa vracia do hry

V kádri Herthy sa pred dvomi týždňami rozšíril Covid-19 a preto bola nútená tri stretnutia odložiť. Hráči sú už ale v poriadku a teraz ich čaká tuhý boj o záchranu.

Prvú dohrávku absolvujú na štadióne jedného z rivalov v boji o udržanie. Mainz sa ale v závere sezóny dostal do parádnej formy a Bundesligu si s najväčšou pravdepodobnosťou zahrá aj v ďalšej sezóne.


Od začiatku februára prehral iba jeden duel z jedenástich a z víťazstva sa radoval až v siedmich prípadoch. Momentálne ťahá trojzápasovú víťaznú sériu, vďaka čomu má pred Herthou k dobru už osem bodov.

Berlínsky celok však odohral o dva zápasy menej ako Mainz a dokonca o tri menej ako Kolín, Bielefeld a Werder Brémy. Práve tieto tri mužstvá sú spolu s Herthou v najväčšom ohrození.

Berlínčania strácajú na záchranu momentálne štyri body, no práve s Mainzom sa im v poslednom období nedarí. V minulej sezóne mu podľahli v oboch stretnutiach, predchádzajúci vzájomný duel v polovici decembra sa skončil bezgólovou remízou. Na trávniku Mainzu to Herthe príliš nejde, v Opel Arene prehrala štyri zápasy z ostatných piatich.

Mainz – Hertha Berlín (komentuje S. Suvák)

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

2. BUNDESLIGA
20:25 DS3 Düsseldorf – Karlsruher (F. Mentel)