Inter o uchovanie šancí na európske poháre, dôležitý súboj o záchranu v Bologni

V pondelok večer máme pre futbalových fanúšikov pripravené dva prenosy z talianskej Serie A a jeden zo škótskej Premiership.

Bologna po nástupe Sinišu Mihajloviča na lavičku doslova ušla hrobárovi z lopaty. Tímu, s ktorého záchranou pred pár týždňami počítal zrejme už len málokto, patrí aktuálne pätnásta priečka tabuľky a v prípade výhry nad Parmou by sa jeho odstup od pásma zostupu zvýšil dve kolá pred koncom už na päť bodov. Body však rovnako potrebuje aj Parma, ktorej náskok pred osemnástym Empoli je trojbodový a ak si chce Juraj Kucka so spoluhráčmi užiť záver sezóny bez zbytočných stresov, zo Stadio Renato Dall’Ara nebude chcieť odísť naprázdno.

Milánsky Inter si štyrmi remízami v predchádzajúcich piatich zápasoch pripravil pre seba zbytočne nervózny záver ročníka. Spallettiovcom aktuálne v tabuľke patrí až štvrtá priečka a ak budú v podobných výsledkoch pokračovať, môžu prísť nielen o pozíciu medzi najlepšími, ale aj o miestenku do pohárovej Európy. AC Miláno i AS Rím totiž na modročiernych strácajú jediný bod a na dostrel zostáva aj FC Turín s trojbodovou a Lazio Rím s päťbodovou stratou. Proti Chievu tak Milánčania potrebujú bezdponiečne zabrať naplno a hoci proti poslednému tímu tabuľky, o ktorého osude je rozhodnuté už dávnejšie, sú jasným favoritom, hostia môžu hrať bez nervozity a naplno si tak užívať posledné, minimálne na jednu sezónu, zápasy v Serie A.

Bologna – Parma
Inter Miláno – Chievo
(oba zápasy komentuje R. Kmeťo)

Škótska Premiership
20:55 St. Mirren – Hamilton (D. Mucha)

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.