Inter sa môže priblížiť k Scudettu, Pirlo s Gattusom s nožom na krku

V strede týždňa sú na programe dve atraktívne dohrávky Serie A, po ktorých budeme opäť o niečo múdrejší. Nerazzuri môžu urobiť ďalší krok k zisku vytúženého titulu, zatiaľ čo Partenopei sa pokúsia druhýkrát v sezóne zdolať nenávidený Juventus.

Podvečer zistíme, akým náskokom bude Inter deväť kôl pred koncom disponovať pred AC Miláno, a tiež to, kto bude mať z dvojice Juventus – Neapol lepšiu východiskovú pozíciu v boji o top štvorku.

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

Bianconeri nazbierali rovnakí počet bodov (56) ako ich rival z južnej časti Apeninského polostrova. Vo väčšej pohode sú ale momentálne azúroví chlapci z Neapola, ktorí ťahajú štvorzápasovú víťaznú sériu. Partenopei sa naposledy potrápili s nováčikom z Crotone, pred reprezentačnou prestávkou si však dokázali poradiť s milánskym AC i rímskym AS.

V Turíne je momentálne oveľa horšia nálada. Stará dáma sa po vypadnutí z Ligy majstrov trápi aj v domácej súťaži. Šance na deviatu obhajobu Scudetta v rade sa každým týždňom rapídne zmenšujú. Najmä po posledných dvoch týždňoch, v ktorých Juventus prišiel až o štyri body. Pred prestávkou dostal facku od Beneventa, pred štyrmi dňami remizoval v mestskom derby s Turínom.

Obaja rivali strácajú na Inter pred dnešným súbojom dvanásť bodov. Ďalšia strata ich z boja o titul prakticky definitívne odpíše. Hlavnou ambíciou bude boj o umiestnenie v prvej štvorke.

O veľa pôjde predovšetkým obom trénerom. Bývalí spoluhráči z milánskeho AC a talianskej reprezentácie to majú poriadne nahnuté. Budúcnosť Andreu Pirla, respektíve Gennara Gattusa, sa v talianskych novinách skloňuje takmer každý týždeň.

V tomto kalendárnom roku sa rivali stretnú už tretíkrát. V januári sa v talianskom Superpohári z víťazstva 2:0 radovali Bianconeri, o mesiac neskôr uspel v Serie A Neapol.

Juventus – Neapol (komentuje R. Kmeťo)

Inter sa v tom istom čase pobije o ďalšie tri body so Sassuolom. AC a Juventus stratili cez víkend ďalšie dôležité body a Nerazzurri to plánujú využiť. Prípadným víťazstvom by urobili ďalší obrovský krok k zisku vytúženého titulu, na ktorý čakajú od roku 2010.

Inter neprehral v Serie A od začiatku januára. Pred dnešným súbojom má pred mestským rivalom k dobru osem bodov, cez víkend uspeli muži Antonia Conteho v Bologni. Na Renato Dall’Ara získali tri body vďaka svojej najväčšej ofenzívnej hviezde, Romelu Lukaku strelil už svoj 21. ligový gól v sezóne.

Belgický snajper je stále v hre o svoju premiérovú zlatú kopačku, na Cristiana Ronalda stráca štyri presné zásahy. Inter nastrieľal v tejto sezóne 66 gólov, iba Atalanta Bergamo strelila viac (68).

Prvý vzájomný zápas sezóny sa skončil jednoznačne v prospech Interu, Nerazzurri vyhrali na Mapei Stadium rozdielom triedy.

Inter – Sassuolo (M. Petro)

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.