Jatky v Istanbule! (Turecký pohár)

Turecké derby, v ktorom Fenerbahce vyzvalo v odvete semifinále Tureckého pohára Besiktas, opäť “nesklamalo”. V tomto prípade ho dokonca hlavný rozhodca musel prerušiť.

Duel netrval ani hodinu.  Tomu, čo sa dialo od samého začiatku odvetného pohárového zápasu v Istanbule, sa dá v našich končinách len ťažko uveriť.

Všetko pravdepodobne odštartoval portugalský búrlivák Pepe, ktorý šiel za likvidačný zákrok pod sprchy už po polhodine hry. Pred koncom prvého polčasu sa pridali aj fanúšikovia, ktorí z tribún hádzali na hráčov zapaľovače a rôzne iné predmety.

Aj v druhom polčase pokračovali obe mužstvá v trende nastolenom v prvom dejstve. V 50. minúte sa hokejovým bodyčekom prezentoval aj Slovák Martin Škrtel. O pár minút neskôr to schytal ďalší portugalský reprezentant Ricardo Quaresma, ktorého zasypali ďalšou hŕstkou zapaľovačov.

Potom sa však rozpútalo doslova istanbulské peklo. V 57. minúte sa začala hromadná bitka, ktorá trvala približne 10 minút. Tréner Besiktasu Güneş navyše skončil na zemi po tom, čo ho do hlavy zasiahol predmet hodený z tribúny.

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

Hostia po tomto momente automaticky zamierili do šatní, no bitka pokračovala ešte niekoľko minút aj v tuneli a zápas bol nakoniec v 59. minúte predčasne ukončený. To, čo bude nasledovať a aké výsledky z toho vyvodí disciplinárna komisia, bude určite zaujímavé.