Kladivári potrebujú uspieť v Burnley, Wolves chcú dať KO nováčikovi

V pondelok sú na programe dve dohrávky 34. kola anglickej Premier League.

Prvú uvidíme na štadióne predposledného West Bromwichu Albion. Nováčik si bude chcieť v domácom prostredí udržať nádeje na záchranu, ktoré by však boli aj v prípade víťazstva už len minimálne. Mužstvá populárneho Big Sama Allardycea sa však nevzdávajú a kým existuje matematická šanca, budú bojovať. Podvečer sa im do cesty postaví Wolverhampton Wanderers.

Vlci predsezónne ciele neslnili. Neuspeli ani v jednej pohárovej súťaži a počas celej sezóny neboli schopní zapojiť sa do bojov o pohárovú Európu. Okupujú až 12. miesto tabuľky, čo je po dvoch vynikajúcich sezónach sklamaním. Zostup ale Wolves nehrozí a tak si budú chcieť zostávajúce zápasy užiť naplno. Ak dnes vyhrajú, tak West Bromwich takmer s istotou pošlú do Championship, keďže štyri kolá pred koncom by strácali na miesta nad čiarou jedenásť bodov.

West Bromwich – Wolverhampton (komentuje M. Skáčik)

Z dvoch prehier v rade sa potrebujú spamätať hráči West Hamu United. V 34. kole sa predstavia na Turf Moor, kde si potrebujú poradiť s Burnley, aby si udržali nádej na umiestnenie v TOP 4.

Včera sa pred nich navyše prepracoval Tottenham, ktorý po hetriku Garetha Balea zvládol domáci zápas so Sheffieldom. Hammers musia zareagovať víťazným spôsobom, pretože v sobotu uspela aj štvrtá Chelsea, na ktorú momentálne strácajú už šesť bodov.

Liverpool zápas 34. kola neodohral kvôli protestujúcim fanúšikom na Old Trafford a za West Hamom zaostáva iba o bod. Zabúdať nesmieme ani na druhý klub z mesta Beatles. Everton síce prehral s Aston Villou, ale aj napriek tomu má stále matematickú šancu na postup do Európy. Boje o poháre budú v Premier League ešte poriadne dramatické.

Burnley – West Ham (M. Skáčik)

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

SKY BET CHAMPIONSHIP – záznam
15:35 Sheffield Wednesday – Nottingham Forest (K. Jakubovič)