Kolín vyhral v Kieli a udržal sa v Bundeslige !

Capkovia z Kolína unikli aj druhýkrát v krátkom čase hrobárovi z lopaty. Po prvom barážovom zápase visela ich bundesligová budúcnosť na vlásku.

V odvete na Holstein-Stadion ale preukázali rozdiel v kvalite medzi prvou a druhou najvyššou súťažou a domácich zdolali celkom jednoznačne 5:1.

Kiel síce dokázal raketovým spôsobom odpovedať na úvodný gól Hectora, po trinástich minútach ale prehrával už o dva góly. V závere polčasu sa ešte dokázal presadiť Rafael Czichos. Druholigista vedel, že jeho sen o postupe sa rozplynul.

Po zmene strán uzatvoril skóre Ellyes Skhiri. Ondrej Duda nastúpil v základnej zostave hostí, v 63. minúte ho vystriedal Meyer. Kolín spnil misiu a Bundesligu si zahrá aj v budúcej sezóne.

Holstein Kiel – 1. FC Kolín 1:5 (1:4)