Kto postúpi do finále play-off ?

Dnes sú na programe odvetné zápasy semifinále play-off. O postup do finále sa bude hrať v Londýne a Swansea.

V prvom semifinále privíta Brentford vo svojom stánku Bournemouth a pokúsi sa stiahnuť gólové manko z prvého vzájomného zápasu.

Jediný gól strelil na Vitality Stadium v druhej polovici stretnutia Arnaut Danjuma Groeneveld. The Cherries dostal pred odvetou do výhody.

Brentford ťahal pred zápasom v Bournemouthe 12-zápasovú sériu bez prehry. V kľúčovom zápase ale nakoniec ťahal za kratší koniec. Dnes bude musieť útočiť a čo najskôr streliť vyrovnávajúci gól. S pribúdajúcim časom to bude proti skúsenému súperovi len a len ťažšie.

V lige vyhral Brentford oba zápasy, oba o gól. V domácom prostredí sa londýnsky celok tešil z víťazstva 2:1, v druhom polčase rozhodol Tarique Fosu. V ligovej odvete sa stal hrdinom striedajúci žolík Bryan Mbeumo. Gól strelil dve minúty potom, ako sa dostal na trávnik.

Brentford – Bournemouth (komentuje K. Jakubovič)

Ešte v lepšej pozícii ako Bournemouth je Swansea. Walešský klub vyhral v Barnsley. Na Oakwell rozhodol jediným gólom najlepší strelec klubu Andre Ayew. Swansea City to má vo vlastných rukách, v domácej odvete bude favoritom na postup.


Swansea vypadla z Premier League pred štyrmi rokmi a teraz túži po návrate. Minulý rok bola blízko, v semifinále však nestačila na Brentford. Podobnému sklamaniu sa tentokrát bude chcieť vyhnúť. Na Liberty Stadium je Swansea veľmi silná, v 23 zápasoch získala 42 bodov.

Nech to pre Barnsley skončí akokoľvek, pôjde o mimoriadne úspešnú sezónu. Klub postúpil do Championship v roku 2019, po dvoch sezónach sa bije o postup do Premier League. V tejto sezóne je Barnsley piatym najúspešnejším tímom na štadiónoch súpera. Oba vzájomné ligové súboje ale vyhrala Swansea 2:0.

Swansea City – Barnsley (K. Jakubovič)