Kto vykročí lepšie za postupom do LaLigy?

Posledné dva tímy, posledné dva zápasy a v hre posledná miestenka do najvyššej španielskej súťaže pre nasledujúci ročník.

Vo štvrtok večer odštartuje finále play-off, v ktorom sa predstavili kluby, ktoré v tejto sezóne Segunda División obsadili tretie až šieste miesto.

V pozícii favorita do baráže o postup vstupovala Málaga, Deportivo La Coruňa však jej sen o návrate medzi španielsku elitu výrazne narušilo už v prvom zápase, v ktorom síce doma prehrávalo 0:1 i 1:2, nakoniec ale triumfovalo 4:2. A keď vďaka zásahu Álexa Bergantiñosa zvíťazila La Coruňa aj na Estadio La Rosaleda, púť tretieho tímu tabuľky sa skončila už pred finále play-off.

Dvojzápas medzi Albacete a Mallorcou bol vyrovnanejší. V prvom dueli zvíťazilo zásahom Belu 1:0 Albacete, v druhom dokázala Mallorca gólom Suáreza manko zmazať už v 23. minúte a o jej postupe do finále nakoniec rozhodol v 89. minúte Dani Rodríguez.

Poslednými adeptami na poslednú miestenku do LaLigy sa tak stali Deportivo La Coruňa a Mallorca, ktorí svoju finálovú bitku odštartujú prvým súbojom vo štvrtok večer na Estadio Abanca-Riazor. V dvoch tohtosezónnych meraniach síl sa zrodili rovnaké výsledky, z výhry 1:0 sa tešili domáce tímy.

Akým výsledkom sa skončí dnešný duel sa dozviete v sprievode Tomáša Bahníka od 20:55 na DS1