Kto získa poslednú miestenku do Premier League ?

Už dnes popoludní sa dozvieme, kto doplní Norwich a Watford v budúcom ročníku Premier League.

O poslednú vstupenku medzi anglickú futbalovú smotánku zabojuje londýnsky Brentford so Swansea. Včielky dokázali v druhom semifinále otočiť nepriaznivý výsledok z prvého zápasu s Bournemouthom a zahrajú si druhé finále play-off v rade. Minulý rok neuspeli v rýdzo londýnskom súboji s Fulhamom. Dnes vo Wembley sa pokúsia zlyhanie z minulého roka napraviť.

Swansea City splnila v semifinále úlohu papierového favorita a postúpila cez Barnsley. Do Premier League sa pokúsi vrátiť po štyroch rokoch. The Bees naopak zabojujú o premiérovú účasť.

Londýnsky celok sa z minuloročného neúspechu spamätával trochu dlhšie. V závere minulého kalendárneho roka ale predviedol fantastickú 21-zápasovú šnúru bez prehry a v úplnom závere ďalšiu 12-zápasovú. Miesto vo finále si plne zaslúži.

Vzájomné súboje dnešných rivalov bývajú v ostatných  ročníkoch veľmi vyrovnané. V minulej sezóne uspel každý v domácom prostredí, v tej aktuálnej skončili oba súboje výsledkom 1:1.

Takéto zápasy zväčša nemajú favorita. Ide v nich aj o to, ako sa jednotliví hráči popasujú s obrovským tlakom. Verejnosť i stávkové kancelárie predsa len trochu viac veria Brentfordu, ktorý sa v závere ročníka dostal do vynikajúcej formy, zatiaľ čo Swansea prehrala šesť zápasov z jedenástich. V semifinále to mali The Swans tiež o niečo jednoduchšie a žiadny dychberúci výkon nepredviedli. Vo Wembley budú musieť navyše zastaviť najlepšieho strelca ročníka.

Brentford – Swansea City (komentuje K. Jakubovič)

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.