Betis v prestrelke zdolal Barcu, Alavés si poradil s Huescou (La Liga – 12. kolo)

Jedno z prekvapení aktuálnej sezóny sa na víťazstvo v dnešnom zápase s Huescou poriadne natrápilo. Barcelona nestačila na Betis Sevilla v sedem gólovej dráme na Camp Nou.

Deportivo Alavés – Huesca 2:1 (1:1)
Góly: 40. Jony, 67. Sobrino – 34. Goméz

Do vedenia išli prekvapivo hostia. Prvý gól zápasu strelil španielsky záložník Moi Goméz. O šesť minút neskôr bol stav zápasu opäť vyrovnaný. Ibai Goméz poslal do šestnástky kvalitný center, na ktorý si najvyššie vyskočil Jony a pohotovou hlavičkou vyrovnal.

Z víťazstva v zápase sa predsa len nakoniec tešil domáci celok. Hrdinom stretnutia bol Rubén Sobrino, ktorý strávil na hracej ploche len päť minút. To mu však úplne stačilo na to, aby presnou strelou k pravej žrdi rozhodol o výhre svojho tímu.

Barcelona – Betis Sevilla 3:4 (0:2)
Góly: 68. a 90+2. Messi, 79. Vidal – 20. Junior, 34. Joaquín, 71. Lo Celso, 83. Canales

Po piatich zápasoch sa do zostavy blaugranas vrátil Lionel Messi. Napriek dvom gólom však nedokázal odvrátiť prehru svojho tímu v divokej prestrelke na domácom štadióne.

Hostia sa presadili už v 20. minúte. Perfektný pas Williama Carvalha zakončil s veľkým prehľadom mladý obranca Firpo Junior. O štvrť hodinu viedli hostia už o dva góly. Ter Stegena prestrelil nestarnúci Joaquín.

Barca znížila až v druhom polčase. Lionel Messi potrestal z jedenástich metrov faul na Jordiho Albu. Netrvalo to však dlho a Betis viedol opäť o dva góly. V tomto prípade mal na tom veľkú zásluhu nemecký brankár Ter Stegen.

Líder sa nevzdával a za každú cenu chcel minimálne vyrovnať. Nádej mu v 79. minúte dal kritizovaný Arturo Vidal. Vzápätí ale tím oslabil Ivan Rakitič a Betis to využil. Rozhodujúci gól zápasu strelil Sergio Canales. V nadstavenom čase už len korigoval svojim druhým gólom v zápase Lionel Messi, a tak Barca prekvapivo podľahla na domácom štadióne s Betisom 3:4.

FC Sevilla – Espanyol Barcelona 2:1 (0:1)
Góly: 70. Mercado, 89. Ben Yedder – 38. Iglesias

Na Estadio Ramón Sánchez Pizjuán mal výkop zaujímavý duel o druhé miesto v tabuľke. Lepšie ho začal hosťujúci celok, skóre otvoril s veľkým šťastím Borja Iglesias. Sevilla vyrovnala až v druhom polčase. Výborný center Evera Banegu upratal za chrbát bezmocného Diega Lopéza Gabriel Mercado.

Domáci dokonali skvelý obrat v 89. minúte a opäť v tom mal prsty Ever Banega. V tomto prípade ponúkol skvelú prihrávku Wissamovi Ben Yedderovi. Francúzsky útočník si pripísal jubilejný 50. gól v drese Sevilly, ktorý mal navyše cenu zlata.

Celta Vigo – Real Madrid 2:4 (0:1)
Góly: 61. Mallo, 90+4. Mendez – 23. Benzema, 56. Cabral (VG), 83. Ramos (PK), 90+1. Ceballos
ČK: Cabral

Po fantastickej prihrávke Luku Modriča otvoril skóre zápasu na Balaídos Karim Benzema. Ten istý muž mal prsty aj v druhom góle. Jeho strela sa nešťastne odrazila do dobiehajúceho Cabrala a napokon skončila v bráne.

O päť minút neskôr strelil kontaktný gól Hugo Mallo. V 81. minúte však nechtiac zrazil k zemi Odriozolu krajný bek Viga David Junca a nasledoval pokutový kop. Ten premenil tradičným, panenkovským spôsobom kapitán Los Blancos Sergio Ramos.

O štyri minúty sa z trávnika, kvôli druhej žltej karte v zápase, porúčal smoliar zápasu Gustavo Cabral a bolo prakticky rozhodnuté. V nadstavenom čase výhru favorita potvrdil utešenou strelou Dani Ceballos, o tri minúty už len korigoval na konečných 2:4 z pohľadu domácich Brais Mendez.