Real dostal ďalšiu facku, Atléti si podelili body s Barcou (La Liga 13. kolo)

Zmena trénera lavičke Realu Madrid zrejme nepomohla tak, ako si mnohí fanúšikovia “pusiniek” predstavovali. Kráľovský klub dostal ďalší výprask. Netopiere z Valencie naopak dosiahli výsledok, na ktorý čakali už dlhší čas.

SD Eibar – Real Madrid 3:0 (1:0)
Góly: 16. Escalante, 52. Enrich, 57. Kike

Real cestoval do Eibaru v úlohe jasného favorita. Už v 16. minúte však zistil, že to nebude také jednoduché. S veľkým šťastím sa presadil Escalante. Po zmene strán sa očakávali viaceré zmeny v štýle hry zo strany favorita. Tie však neprišli a Real doslova horel v obrane.

Pusinky v druhom polčase inkasovali v priebehu piatich minút dvakrát, čo bolo napokon rozhodujúce. Najskôr sa presnou strelou k ľavej tyči presadil Enrich, potom potrestal ďalšiu chybu madridskej obrany Kike. Hráči sa tak opäť môžu “tešiť” na poriadnu dávku kritiky.

Valencia CF – Rayo Vallecano 3:0 (1:0)
Góly: 35. a 61. Mina, 76. Gameiro

Takýto zápas potrebovala Valencia ako soľ. V 35. minúte po perfektnom predĺžení Rodriga otvoril skóre zápasu mladý španielsky útočník Santi Mina. Po hodine hry pridal ten istý hráč druhý gól zápasu, keď sa po rohovom kope najrýchlejšie zorientoval v šestnástke súpera.

Vallecano potom zatlačilo Valenciu a chcelo streliť kontaktný gól. Hralo však až príliš vysoko, a to vyústilo v rozhodujúci tretí gól netopierov. Skvelý brejk Gameira s Rodrigom zakončil prvý menovaný do prázdnej brány po perfektnej spolupráci. Valencia zaknihovala tretie víťazstvo v sezóne.

SD Huesca – Levante UD 2:2 (1:1)
Góly: 23. Rivera, 51. Etxeita – 45. Roger, 74. Boateng

Posledný tím tabuľky poslal do vedenia Christian Rivera.  Ešte do polčasu však vyrovnal Marti Roger.

Šesť minút po zmene strán vrátil vedenie domácim obranca Xabier Etxeita. Huesca napokon predsa len nezískala vytúžené tri body. Na konečných 2:2 vyrovnal Emmanuel Boateng.

Atlético Madrid – FC Barcelona 1:1 (0:0)
Góly: 77. Costa – 90. Dembélé

Šláger kola medzi Atléticom a Barcelonou nepriniesol žiadne prekvapenia. Ofenzívne ladení hostia dobíjali skalopevnú obranu súpera, a ten čakal na brejkové a štandardné situácie.

A presne to sa Los Colchoneros opäť podarilo. Po rohovom kope Griezmanna sa presadil Diego Costa. Po góle sa Atléti zatiahli ešte viac a snažili sa ubrániť tesný výsledok. To sa im nepodarilo, pretože Lionel Messi opäť predviedol svoju genialitu.

Jedným dotykom si perfektne spracoval center Jordiho Albu a milimetrovou uličkou vysunul Ousmana Dembélého. Ten si loptu prehodil na silnejšiu ľavačku a vyrovnal na 1:1.