Celta konečne bodovala naplno (La Liga 14. kolo)

Dnešným hrdinom sa na Balaídos stal miláčik domácich tribún Iago Aspas. Espanyol zrejme stratil dych, pretože prehral už tretí zápas v rade.

Celta Vigo – Huesca 2:0 (1:0)
Góly: 38. a 77. Aspas

Španielsky kanonier Iago Aspas otvoril skóre zápasu v 38. minúte. Mal to však veľmi jednoduché, pretože loptu mu pred prázdnu bránu naservíroval Hugo Mallo.

Aj druhý gól pridal rodák z Galície Iago Aspas. Tentokrát v šprintérskom súboji aj so šťastím zdolal Carlosa Akapa a chladnokrvne prekonal Aleksandara Jovanoviča. Bol to jeho desiaty presný zásah v súťaži, čím sa posunul na prvé miesto ligových kanonierov.

Getafe CF – Espanyol Barcelona 3:0 (0:0)
Góly: 55. Molina, 65. Mata, 80. Antunes

Skóre sa menilo až v 55. minúte. Damián Suárez poslal fantastickú prihrávku za obranu na Jorgeho Molinu, ten sa skvelým manévrom obtočil okolo Oscara Duarteho a prekonal Diega Lópeza.

V 65. minúte chybovala obrana hostí opäť, čo využil Jaime Mata. Skóre zápasu uzatvoril utešenou strelou obranca Vitorino Antunes. Jeho strelu však prudko tečoval David López do vlastnej siete. Getafe prekvapivo poľahky zdolalo Espanyol 3:0.

Real Madrid – Valencia 2:0 (1:0)
Góly: 8. Wass (VG), 83. Lucas