Nový rok, rovnaký Real (La Liga 17. kolo)

Real Madrid v prvom zápase nového roka opäť zaváhal. V dohrávke 17. kola čerstvý majster sveta klubov len remizoval s Villarrealom 2:2. Trojbodové nádeje Los Merengues zhatil miláčik domácich tribún, Santi Cazorla.

Villarreal – Real Madrid 2:2 (1:2)
Góly: 4. a 82. Cazorla – 7. Benzema, 20. Varane

Bývalý stredopoliar londýnskeho Arsenalu otvoril skóre v štvrtej minúte zápasu. Nádhernou obalovačkou obstrelil Curtoisa v bráne hostí. Žltá ponorka sa z vedenia radovala iba tri minúty. Po presnom centri Lucasa Vazquéza vyrovnal z tesnej blízkosti Karim Benzema.

V 20. minúte favorit zápasu zvrátil skóre vo svoj prospech. Vedúci gól Pusiniek strelil majster sveta z Ruska, Raphael Varane. Po zmene strán však prišiel druhý veľký moment domáceho miláčika Santiho Cazorlu. Napriek tomu, že meria iba 1,65 metra vyrovnal hlavičkou a zabezpečil veľmi cenný bod pre sedemnásty tím tabuľky. Real je štvrtý so sedembodovou stratou na vedúcu Barcelonu.