Hetrik Ronalda, Atlético vyhralo gólom z 1. minúty (La Liga 23. kolo)

V úvodných troch zápasoch sobotňajšieho programu padlo spolu o dva góly menej, ako vo večernom súboji medzi Realom Madrid a Realom Sociedad.

Villarreal – Deportivo Alavés 1:2 (0:1)
Góly: 77. C. Bacca – 39. Rodrigo Ely, 71. Ibai Gómez

Alavés sa opäť o niečo viac vzdialil zostupovému pásmu po tom, čo nečakane zvíťazil na trávnik o pohárovú Európu bojujúci Villarreal. Zásah Baccu už len zmiernil prehru žltej ponorky v pomere 1:2.

Málaga – Atlético Madrid 0:1 (0:1)
Góly: 1. A. Griezmann

V Málage si zmerali sily tímy z úplne opačných koncov tabuľky a tí fanúšikovia, ktorí sa zdržali v bufete, prišli o rozhodujúci moment celého zápasu. Jediný zásah zápasu totiž padol už po pár sekundách od úvodného hvizdu.

Leganés – Eibar 0:1 (0:0)
Góly: 90. Ramis
ČK: 84. D. Siovas (po 2. ŽK)

Bitku smerujúcu k bezgólovej deľbe bodov nakoniec rozhodli záverečné minúty. V 84. sa najprv z ihriska porúčal domáci Siovas a o šesť minút neskôr Ramis zúžitkoval početnú výhodu na víťazný gól v sieti Leganés.

Real Madrid – Real Sociedad 5:2 (4:0)
Góly: 1. Lucas Vázquez, 27., 37., 80., C. Ronaldo, 34. T. Kroos – 74. Jon Bautista, 83. Illarramendi

Ako na hojdačke, také sú aktuálne výkony Realu Madrid. Presvedčil sa o tom aj Real Sociedad, pre ktorý bolo už v 37. minúte po zápase, keďže prehrával už 0:4. Cristiano Ronaldo v druhom polčase pridal ešte jeden gól a k svojim doterajším ôsmim ligovým pridal rovno ďalšie tri.