Atlético Celtu nešetrilo (La Liga 28. kolo)

V nedeľu mala La Liga na programe štyri zápasy. Najzaujímavejším z nich bol podľa predpokladov duel Atlética Madrid s Celtou Vigo.

Atlético Madrid – Celta Vigo 3:0 (1:0)
Góly: 44. Griezmann, 56. Vitolo, 63. Correa

Celta v základnej zostave so Stanom Lobotkom odohrala na Wanda Metropolitano vyrovnaný zápas. Bohužial len herne, pretože góly padali iba do siete Rubéna Blanca. V prvom polčase sa stihol presadiť Antoine Griezmann, ktorý sa nádherne pohral s obranou i brankárom hostí a nechytateľne zakončil.

Druhý polčas mal podobný priebeh.  Atléti rozhodli o výsledku zápasu behom siedmych minút. Najskôr zvýšil Vitolo a po ňom Correa. Celta sa nezmohla ani na gól, a tak zápas skončil jednoznačným výsledkom 3:0 pre domácich.

Espanyol – Real Sociedad 2:1 (0:1)
Góly: 51. Léo Baptistão, 72. Gerard Moreno – 41. Willian José

Las Palmas – Villarreal 0:2 (0:0)
Góly: 67. C. Bacca, 90. N. Sansone (11m)
ČK: 90. Alejandro Gálvez (LP)

Athletic Club – Leganés 2:0 (2:0)
Góly: 10. a 17. Raúl García