Ďalšie kolo LaLigy a Serie A odštartujú záchranárske duely

Ligové súťaže v Španielsku a Taliansku odštartujú svoje ďalšie kolo už v piatok večer.

Nováčik z Beneventa je zatiaľ v tabuľke Serie A v bezpečnej zóne, po osemnástich odohraných zápasoch je na vynikajúcom jedenástom mieste. Druhá polovica tabuľky je však nesmierne vyrovnaná, Benevento prehralo tri zápasy z posledných štyroch a pokiaľ bude v nastolenom trende pokračovať, veľmi rýchlo sa situácia zmení. Napriek prekvapivým výsledkom je Benevento aj v polovici sezóny jedným z ašpirantov na zostup, no dnes večer môže urobiť ďalší krok proti týmto očakávaniam.

V domácom súboji privíta Turín, ktorý pôjde do zápasu pod vedením nového trénera. Ostro kritizovaného Marca Giampaola vystriedal na lavičke býkov Davide Nicola, ktorý v minulosti viedol Crotone, Udinese a naposledy Janov, ktorý v predchádzajúcej sezóne dokázal zachrániť. Opäť ho čaká poriadne náročná práca, Granata je osemnásta a na dnešného rivala stráca až osem bodov.

Benevento Calcio – Turín FC (komentuje M. Petro)

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

Dvadsiate kolo španielskej LaLigy odštartujeme vo Valencii. Domácemu Levante i hosťujúcemu Realu Valladolid sa v poslednom období pomerne darí, napriek tomu sa nachádzajú v tesnej blízkosti zostupového pásma a preto pôjde o mimoriadne dôležitý duel. Víťaz sa dostane do bezpečia, porazený si situáciu pred kľúčovou fázou sezóny výrazne skomplikuje.

Predchádzajúce dva vzájomné zápasy, oba sa hrali vo Valladolide, sa skončili remízou. V súbojoch, ktoré sa hrali predtým na Estadi Ciutat de València, ale uspeli hráči Levante v oboch prípadoch po výsledku 2:0. Výhodu domáceho prostredia sa pokúsia využiť aj dnes a spoliehať sa pri tom budú predovšetkým na duo José Morales – Marti Roger, každý z nich zaznamenal v aktuálnom ročníku sedem gólov. Valladolid má v tejto sezóne so strieľaním gólov problémy, šestnásty tím tabuľky poslal loptu zo siete súperov iba osemnásťkrát. Stredopoliarovi Gonzalovi Melerovi tak na post lídra ofenzívy hostí stačia len štyri presné zásahy.

Levante UD – Real Valladolid (T. Bahník)

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.