Betis proti nováčikovi, Getafe sa predstaví na Mestalle

Španielska najvyššia súťaž pokračuje zápasmi ôsmeho kola. Betis chce po dvoch prehrách konečne bodovať naplno, proti bude prekvapenie z Elche. Netopiere z Valencie zažívajú ďalší nepodarený štart. Napraviť to budú chcieť v domácom súboji s Getafe.

Mužstvo Manuela Pellegriniho sa po vynikajúcom štarte do nového ročníka zaseklo, body zbiera len zriedka. Teraz má ideálnu šancu k tomu, aby sa vrátilo na víťaznú vlnu. V domácom prostredí privíta nováčika z Elche. Tomu sa však darí nad očakávania, vyhral tri zápasy z posledných štyroch a v tabuľke je o tri pozície vyššie. Na štadióne súpera hralo Elche zatiaľ dvakrát a vždy si odnášalo tri body. Vynikajúcu formu bude chcieť potvrdiť aj na Estadio Benito Villamarín. Betis prehral dva zápasy v rade a zatiaľ zaostáva za očakávaniami. Cez leto sa posilnil niekoľkými zaujímavými menami a vyhlásil útok na pohárovú Európu. Zatiaľ mu to vôbec nevychádza.

13:55 DS2 Real Betis – Elche (komentuje T. Bahník)

Predpokladané zostavy:
Betis: Bravo; Emerson, Mandi, Bartra, Moreno; Rodriguez, Carvalho; Fekir, Canales, Tello; Sanabria
Elche: Badia; Barragan, Verdu, Josema; Josan, Marcone, Guti, Fidel; Morente, Milla, Rigoni

Večer sa presunieme na slávnu Mestallu. Domácich Los Che preverí ambiciózne Getafe, ktoré má aj v tejto sezóne pohárové ambície. Začiatok sezóny sa ale malému klubu z Madridu úplne nepodaril. Prehral dva zápasy z posledných troch. Netopiere sú na tom podstatne horšie. Aj oni patria každoročne k favoritom na boj o európske poháre, v posledných sezónach im to ale vôbec nevychádza a dobre to s nimi nevyzerá ani tento rok. Prišli takmer o všetkých kľúčových hráčov, čo je vidieť aj na výsledkoch. Valencia prehrala tri zápasy v rade a figuruje až na 16. mieste tabuľky. Naposledy pustila do Atlética Madrid Geoffreyho Kondogbiu ako náhradu za Thomasa Parteyho, ktorý odišiel do Arsenalu. Adekvátne posily neprišli a Valenciu čaká nesmierne náročná sezóna.

20:55 DS1 Valencia – Getafe (T. Bahník)

Predpokladané zostavy:
Valencia: Domenech; Correia, Gabriel, Guillamon, Lato; Musah, Soler, Wass, Gaya; Gameiro, Guedes
Getafe: Soria; Suarez, Dakonam, Cabaco, Olivera; Nyom, Maksimovic, Arambarri, Cucurella; Mata, Hernandez

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

Extra GO
15:55 DS7 Celta Vigo – Real Sociedad
18:25 DS6 Granada – Levante