Vráti sa Villarreal do bojov o poháre?

Valencia a Villarreal sa vo vzájomnom zápase pokúsia odraziť od minulotýždňových prehier opäť k lepším výsledkom.

Domáce netopiere v minulom kole inkasovali trojgólový prídel od Getafe, zatiaľ čo Villarreal podľahol na Estadio de la Ceramica lídrovi tabuľky z Madridu. Sezóna 2020/21 je zatiaľ pre fanúšikov Valencie obrovským sklamaním, Los Che sa nachádzajú až na štrnástom mieste LaLigy.

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

Valencia neskončila v LaLige od sezóny 1987/88 horšie ako na dvanástom mieste, no momentálne má iba päťbodový náskok pred osemnástym Deportivom Alavés a čaká ju tuhý boj o záchranu.

Pre žltú ponorku sa ročník vyvíjal oveľa lepšie, až do konca januára sa držala v prvej päťke. Potom sa jej ale prestalo dariť, v LaLige nevyhrala ani jeden zápas z posledných siedmich a vypadla už aj z Copa del Rey. Chuť si mierne napravila v Európskej lige, kde v oboch zápasoch prvého kola zdolala rakúsky Salzburg a postúpila do osemfinále.

Villarreal cez leto výrazne oslabil práve svojho slávnejšieho regionálneho rivala. Unai Emery priviedol do svojho nového mužstva z Valencie dlhoročného kapitána Daniho Pareja, a tiež jeho kolegu zo zálohy Francisa Coquelina. Valencia kvôli finančným problémom náhrady nezískala a výsledok sa dostavil. V Derbi de la Comunitat sa po dvoch neúspechoch v rade pokúsi konečne svojho rivala zdolať a vylepšiť si tak svoju aktuálnu situáciu.

Valencia – Villarreal (komentuje T. Bahník)