Gladbach potvrdil formu a zostrelil Dortmund (Bundesliga 18. kolo)

Hráči Borussie Mönchengladbach sa v posledných týždňoch dostali do parádnej formy, ktorú plánovali potvrdiť aj v šlágri 18. kola. To sa im podarilo nad očakávania. V súboji Borussií prestrieľali Dortmund v pomere 4:2.

Už v jedenástej minúte poslal domácich do vedenia vo forme hrajúci obranca Nico Elvedi. Podľa očakávania prebrali po inkasovanom góle opraty zápasu hostia. Počas štyroch minút dvakrát zaúradovalo hviezdne ofenzívne duo hostí Sancho – Haaland. Angličan dvakrát asistoval, Nór si pripísal ďalšie dva góly. Ešte do polčasu sa o slovo opäť prihlásil Elvedi a dorovnal dvojgólového Haalanda. Prvý polčas sa nemohol vyvíjať lepšie.

Po zmene strán chceli oba tímy čo najskôr skórovať. Loptu mali na kopačkách hostia, sieť ale rozvlnili domáci. Krátko po zmene strán naklonil misky váh na stranu Gladbachu Bensebaini. Vicemajster sa snažil vyrovnať, pred bránou súpera sa mu ale nedarilo. V 78. minúte pridal gólovú poistku Marcus Thuram a s pribúdajúcim časom to bolo len a len náročnejšie. Gladbach vyhral piaty zápas z posledných šiestich a prvýkrát v sezóne poskočil do top štvorky, kde vystriedal práve Borussiu Dortmund.

Borussia Mönchengladbach – Borussia Dortmund 4:2 (2:2)