Súboj nováčikov pre Granadu, Villarreal otočil zápas v San Sebastiáne (LaLiga 19. kolo)

V 19. kole španielskej LaLigy na seba narazili nováčikovia. Domáce prostredie využila Granada, ktorá získala tri body po tesnom víťazstve 1:0.

Fanúšikov v San Sebastiáne potešil už v 22. minúte brazílsky útočník Willian José da Silva. Villarreal odpovedal až po zmene strán. Približne po hodine hry vyrovnal Trigueros. Domáci dominovali na lopte, gól to však neprinieslo. Trest naopak prišiel na druhej strane. Misky váh na stranu hostí naklonil Santi Cazorla.

Deportivo Alavés sa ujalo vedenia už v 14. minúte zápasu. Odvtedy prebral iniciatívu Betis a snažil sa vyrovnať. Najbližšie k tomu bol v nadstavenom čase prvého polčasu. Joaquín ale penaltu nepremenil a Betis si musel na vyrovnanie počkať.

Dočkal sa desať minút po zmene strán. Na 1:1 upravil Emerson. V 78. minúte išiel hosťujúci hráč Zouhair Feddal predčasne pod sprchy. Domáci početnú výhodu využiť nedokázali a duel skončil remízou.

Granada – Mallorca 1:0 (1:0)
Gól: 24. Montoro

Real Sociedad – Villarreal CF 1:2 (1:0)
Góly: 22. José – 58. Trigueros, 72. Cazorla

Deportivo Alavés – Real Betis 1:1 (1:0)
Góly: 14. Vidal – 55. Emerson

Celta Vigo – Osasuna 1:1 (0:0)
Góly: 75. Mina – 83. Avila