Valencia s dôležitou výhrou, Real od blamáže zachránil Benzema (LaLiga 29. kolo)

Levante neudržalo tesné vedenie a nakoniec si podelilo body s Eibarom. Body sa delili aj na štadióne Raya Vallecana. Kapitán Valencie Dani Parejo rozhodol o dôležitom víťazstve svojho tímu v súboji so Sevillou.

UD Levante – SD Eibar 2:2 (2:1)
Góly: 5. Morales, 26. Rochina – 19. Escalante, 78. Enrich

V prvom dnešnom zápase vo Valencii otvoril skóre domáci záložník už v 5. minúte zápasu. Po štvrťhodine hry už bolo opäť vyrovnané. Vyrovnávajúci gól strelil Argentínčan Gonzálo Escalante. V prvom polčase padol ešte jeden veľmi pekný gól. Rubén Rochina poslal Levante do vedenia parádnou obaľovačkou.

Domáci napokon aj tak neudržali tesný náskok a s Eibarom si podelili body po remíze 2:2. Posledný gól stretnutia strelil španielsky útočník Sergio Enrich.

Rayo Vallecano – Betis Sevilla 1:1 (1:0)
Góly: 34. de Tomas – 81. Tello

Raúl de Tomás strelil svoj 12. gól v LaLige a poslal nováčika v súboji s Betisom do vedenia. Nakoniec sa však zo zisku dôležitých troch bodov domáci predsa len neradovali. V poslednej desaťminútovke vyrovnal na konečných 1:1 Christian Tello.

Sevilla FC – Valencia CF 0:1 (0:1)
Gól: 45+1. (PK) Parejo

Real Madrid – Huesca 3:2 (1:1)
Góly: 25. Isco, 62: Ceballos, 89. Benzema – 3. Cucho, 74. Etxeita

Realu sa tento rok v LaLige nedarí podľa predstáv, čo potvrdil aj v dnešnom zápase. To však neplatí pre Karima Benzemu. Francúzsky strelec prežíva z osobného hľadiska jednu z najlepších sezón za posledné roky. Dnes si najprv pripísal asistenciu na gól a napokon sám rozhodol o tom, že tri body ostanú doma.