Real berie iba víťazstvo, Valencia chce predĺžiť sériu bez prehry

Španielska LaLiga v sobotu pokračuje štyrmi zápasmi 8. kola. Odštartujeme dvomi zápasmi v Madride. Leganés privíta Levante, Real Madrid vyzve Granadu. Podvečer sa presunieme do Valencie, ktorá zmeria sily s Deportivom Alavés. Program zakončíme v Pamplone, ligový nováčik bude chcieť o body obrať žltú ponorku.

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

Španielsky futbalový program začneme na štadióne posledného celku súťaže. Madridské Leganés v tejto sezóne ešte nevyhralo a to bude chcieť zmeniť v dnešnom zápase s Levante. To taktiež neťahá dvakrát priaznivú sériu. Nevyhralo totiž ani jediný zápas z posledných štyroch. Dnes má ale dobré vyhliadky a v stretnutí bude favoritom.

O tri hodiny neskôr odpíska rozhodca začiatok zápasu na slávnom Santiago Bernabéu. Los Blancos sa nachádzajú v úplne opačnej situácii ako jeho malý mestský rival. Sú totiž lídrom LaLigy a svoju pozíciu budú chcieť po zápase s Granadou upevniť.

To ale podľa všetkého vôbec nebude jednoduchá úloha. Granada prekvapivo figuruje na druhom mieste tabuľky v tesnom závese práve za Realom. Na Biely balet stráca prekvapenie úvodu ročníka len jediný bod a v prípade výhry sa môže dostať do čela.

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

Real napriek prvému miestu v súťaži nemôže byť so svojou formou spokojný. Napriek zlepšenej hre čelí mužstvo Zidana obrovskej kritike zo strany fanúšikov. Pociťujú to najmä dve belgické hviezdy. Eden Hazard a Thibaut Curtois ani zďaleka nepredvádzajú výkony, aké si fanúšikovia Realu predstavujú a dávajú im to čoraz viac pocítiť.

Pred siedmou zavítame do Valencie. Netopiere sa budú v zápase s Deportivom Alavés  spoliehať na výhodu domáceho prostredia a budú chcieť nadviazať na minulotýždňové víťazstvo, ktoré dosiahli na horúcej pôde v Bilbau.

Na záver si posvietime na formu Villarrealu. Žltá ponorka chce potvrdiť zlepšenú formu a ďalšou prekážkou bude tím z Pamplony. Osasuna zatiaľ vyhrala iba jediný zápas a to hneď v úvodnom kole. Odvtedy sa jej darí získavať aspoň body za remízu. Nováčik si body delil až päťkrát, čo je najviac v lige.

Program LaLigy

12:55 Leganés – Levante (DS1, komentuje, D. Mucha)
15:55 Real Madrid – Granada (DS1, D. Mucha)
18:25 Valencia – Deportivo Alavés (DS1, T. Bahník)
20:55 Osasuna – Villarreal (DS2, T. Bahník)