Alavés zničil Valladolid, Real a Barca nadeľovali (LaLiga 13. kolo)

Deportivo Alavés si v 13. kole Laligy bez väčších problémov poradilo so svojím obľúbeným súperom rozdielom triedy. Proti Realu Valladolid sa presadil kompletný ofenzívny trojlístok domácich.

Dani Parejo otvoril skóre na Mestalle, VAR bol však proti a hlavný rozhodca nakoniec gól neuznal. Netopiere si napriek tomu poradili s Granadou 2:0 a poskočili na priebežné siedme miesto v tabuľke.

Real preniesol formu z Ligy majstrov aj do domácej súťaže a opäť nadeľoval. Tentokrát si podal Eibar na jeho štadióne a potvrdil, že sa začína zápas od zápasu zlepšovať. Dva góly strelil najlepší strelec súťaže Karim Benzema. Z pokutového kopu sa presadil aj kapitán Sergio Ramos.

Skóre uzatvoril trochu prehliadaný uruguajský záložník Federico Valverde, ktorý v tejto sezóne predvádza fantastické výkony a čoraz častejšie nastupuje v základnej zostave Zinedina Zidana. Dnes bol za svoju tvrdú prácu odmenený prvým gólom v bielom drese.

Lionel Messi predviedol na Camp Nou ďalší heroický výkon a bol hlavným hrdinom večera. Skóre zápasu otvoril v 23. minúte z pokutového kopu. Tesne pred prestávkou zvyšoval dokonalým spôsobom z priameho kopu a v druhom polčase zaokrúhli hetrik.

Deportivo Alavés – Real Valladolid 3:0 (2:0)
Góly: 26. Joseli, 32. Pina, 75. Perez (PK)

Valencia CF – Granada 2:0 (0:0)
Góly: 74. Wass, 90+7. Torres

Eibar – Real Madrid 0:4 (0:3)
Góly: 17. a 29 (PK) Benzema, 20. Ramos (PK), 61. Valverde

FC Barcelona – Celta Vigo 4:1 (2:1)
Góly: 23. (PK), 45+1. a 48. Messi, 85. Busquets – 42. Olaza