Bilbao opäť zaváhalo, Stuani hrdinom Girony (La Liga 13. kolo)

V prvom nedeľnom zápase si Bilbao podelilo body s madridským Getafe. Malé katalánske derby Espanyolu s Gironou rozhodol behom dvoch minút Christian Stuani.

Athletic Bilbao – Getafe 1:1 (0:0)
Góly: 67. Nolaskoain – 77. Mata

Na Estadio San Mamés čakali fanúšikovia na gól až do 67. minúty. Po perfektne zahranom priamom kope Beñata Etxebarriu otvoril skóre razantnou hlavičkou mladý Španiel Peru Nolaskoain.

Bilbao však opäť zlyhalo a neudržalo tesný náskok. V 77. minúte vyrovnal po fantastickej prihrávke Amatha Ndiayeho Jaime Mata.

Espanyol Barcelona – Girona CF 1:3 (0:2)
Góly: 74. Iglesias – 4. a 6 Stuani, 90. Doumbia

Christian Stuani prekvapil v malom katalánskom derby mierne favorizovaný Espanyol. Behom dvoch minút dvakrát rozvlnil sieť Lopézovej brány a prakticky rozhodol zápas.

V 74. minúte vykresal iskierku nádeje aspoň na bodík najlepší strelec domácich Borja Iglesias. V 90. minúte však definitívne rozhodol o výhre Girony Seydou Doumbia.

Villarreal CF – Betis Sevilla 2:1 (0:0)
Góly: 52. Moreno, 54. Chukwueze – 90. Lo Celso

Na Estadio de la Ceramica privítala žltá ponorka Betis Sevillu. Villarreal aktuálne vôbec neprežíva dobré obdobie. Dnes sa ale na neho usmialo šťastie, pretože zápas rozhodol za dve minúty.

V oboch góloch mal prsty miláčik domácich tribún Santi Cazorla. V závere už len korigoval na 2:1 z pohľadu domácich Lo Celso.