Gólové hody v Eibare, Real vydrel víťazstvo v Huesce (La Liga 15. kolo)

V zaujímavom súboji v Eibare videli fanúšikovia osem gólov, no napriek tomu žiadneho víťaza. Real Madrid podal ďalší nepresvedčivý výkon, keď od ôsmej minúty len bránil jednogólové vedenie.

Eibar – Levante 4:4 (1:2)
Góly: 8. Enrich, 57. Escalante, 61. (PK) a 65. Charles – 9. Morales, 25. Rober, 75. Toňo, 90+1. Mayoral

Skóre zápasu otvoril už v ôsmej minúte presnou hlavičkou Sergio Enrich. Na jeho gól však bleskovo zareagoval José Morales, ktorý však gól proti svojmu bývalému klubu neoslavoval. Do polčasu sa menilo skóre ešte jedenkrát. V 25. minúte prekonal Asiera Riesga španielsky obranca Rober.

Po zmene strán predviedol Eibar skvelú osemminútovku a opäť otočil skóre zápasu vo svoj prospech. V krátkom čase sa presadili hráči Eibaru trikrát, no víťazné skóre udržať nedokázali.

V 75. minúte znížil na 4:3 aj s veľkou dávkou šťastia 29-ročný obranca Toňo. O deľbe bodov nakoniec rozhodol mladý útočník Levante Borja Mayoral, ktorý je v tíme na hosťovaní z Realu Madrid.

Huesca – Real Madrid 0:1 (0:1)
Góly: 8. Bale

Real Madrid v stretnutí s Huescou svojich fanúšikov opäť príliš nepresvedčil. O troch bodoch rozhodol už v ôsmej minúte welšský zakončovateľ Gareth Bale, ktorý tak konečne ukončil svoje gólové mlčanie. V španielskej LaLige sa nepresadil v deviatich zápasoch po sebe.

Ďalší gól však 13-násobný víťaz Ligy majstrov nepridal, a tak sa zrodilo chudobné víťazstvo Los Blancos 1:0. Real v tabuľke poskočil na štvrté miesto s päť bodovou stratou na prvú Barcelonu.

Real Sociedad – Real Valladolid 1:2 (0:1)
Góly: 62. Oyarzabal – 16. Toni, 54. Antonito

Hostia otvorili skóre zápasu, keď v 16. minúte zápasu prestrelil mladý záložník Toni všetko, čo mu stálo v ceste. Víťazný gól strelil v 54. minúte pravý obranca Antonito. Domáci tím sa presadil iba jediný raz. Čestný gól strelil Mikel Oyarzabal.

Real Betis – Rayo Vallecano 2:0 (0:0)
Góly: 59. Lo Celso (11m), 76. Sidnei

Súboj Betisu s Rayom rozhodol až druhý polčas. V ňom sa najskôr z bieleho bodu presadil Lo Celso a definitívne potvrdenie výhry domácich zariadil v 76. minúte Sidnei.