Sevilla rozhodla o výhre v druhom polčase, Barca deklasovala Levante (LaLiga 16. kolo)

Sevilla sa vrátila na druhé miesto v tabuľke, keď katalánsku Gironu zdolala v pomere 2:0. Espanyol Barcelona prežíva katastrofálny mesiac. Katalánsky klub si pripísal už piatu prehru v rade.

Sevilla FC – Girona FC 2:0 (0:0)
Góly: 55. Banega, 64. Sarabia

Diváci si museli počkať na gól až do druhého polčasu. Favorizovanú Sevillu poslal do vedenia z pokutového kopu Ever Banega. O desať minút neskôr bolo rozhodnuté. Šiesty gól v LaLige si po prihrávke Bena Yeddera pripísal Pablo Sarabia.

Espanyol Barcelona – Betis Sevilla 1:3 (1:1)
Góly: 24. Garcia – 43. Lo Celso, 85. Tello, 90+1. (VG) Duarte

S Espanyolom to ide dole vodou. Pred mesiacom sa vyhrieval na druhom mieste v súťaži, dnes zaknihoval piatu prehru v rade, ktorá ho katapultovala na jedenáste miesto. Dnes sa to pritom všetko začalo vyvíjať v prospech domácich. Lo Celso najskôr nepremenil pokutový kop, v 24. minúte poslal domáce mužstvo do vedenia Sergio Garcia.

Ešte do polčasu Argentínčan Giovani Lo Celso svoju chybu napravil a vyrovnal na 1:1. Remízový stav držal až do 85. minúty. Parádny víťazný gól z priameho kopu Espanyolu strelil odchovanec nenávidenej Barcelony, Cristian Tello. Aby toho nebolo málo, v nadstavenom čase prekonal vlastného brankára Oscar Duarte.

Huesca – Villarreal 2:2 (1:0)
Góly: 44. Cucho (PK), 90+4. Longo – 63. Bacca (PK), 81. Moreno
ČK: 65. Mario Gaspar (Villarreal)

Rušný zápas sme videli na ihrisku poslednej Huescy. Prvý gól strelil z pokutového kopu Kolumbijčan Cucho. Jeho krajan Carlos Bacca ho napodobnil a z jedenástich metrov vyrovnal na 1:1. O dve minúty neskôr však hlavný rozhodca vylúčil jeho spoluhráča Maria Gaspara. Krajný obranca žltej ponorky videl dve žlté karty v priebehu dvadsiatich minút.

Nováčik to zužitkovať nedokázal a napriek výhode inkasoval v 81. minúte z kopačky Gerarda Morena. Nakoniec sa na domácich predsa len usmialo šťastie. Z poslednej šance vyrovnal aj s veľkou dávkou šťastia Talian Samuele Longo.

Levante – Barcelona 0:5 (0:2)
Góly: 35. Suárez, 43., 47. a 60 Messi, 88. Pique

Barcelona si dnes vo Valencii schuti zastrieľala a zvíťazila jednoznačným pomerom 5:0. Hlavným strojcom úspechu nebol nik iný, ako hviezdny Argentínčan Lionel Messi, ktorý mal prsty vo všetkých góloch Kataláncov.

Kapitán Barcelony najskôr famózne prihral Luisovi Suárezovi na otvárací gól stretnutia, potom rozhodol zápas hetrikom. V závere zápasu si pripísal aj druhú asistenciu, po ktorej skóroval Gerard Piqué.