Betis remizoval s Eibarom, Atlético porazilo Espanyol (LaLiga 17. kolo)

Sevillský klub Betis prišiel o víťazstvo v 72. minúte, keď z penalty vyrovnal Orellana na konečných 1:1. Vďaka penalte získalo body aj Atlético, faul na spoluhráča potrestal Griezmann.

Real Betis – SD Eibar 1:1 (1:0)
Góly: 21. Sanabria – 72. Orellana

Betis má v poslednej dobe fantastickú formu a hrá okulahodiaci futbal. V dnešnom súboji s Eibarom bol jasným favoritom, napriek tomu získal iba jediný bod.

Všetko sa pritom pre “los béticos” vyvíjalo dobre. V 21. minúte sa po prihrávke Tella presadil Antonio Sanabria. Druhý gól však domáci nedokázali streliť, a tak prišiel trest. V 72. minúte vyrovnal z pokutového kopu aj s veľkým šťastím Fabian Orellana.

Atlético Madrid – Espanyol Barcelona 1:0 (0:0)
Gól: 56. Griezmann (PK)

Atlético privítalo na Wanda Metropolitano trápiaci sa Espanyol, ktorý prehral päť zápasov v rade. Nebyť situácie z 56. minúty, je dosť možné, že by v dnešnom zápase získal katalánsky klub aspoň jeden bod.

Šancí bolo v zápase niekoľko, brankári však mali svoj deň a gól z hry nedostali. Diego López kapituloval len v spomínanej 56. minúte. Z pokutového kopu ho prekonal Antoine Griezmann.

Barcelona – Celta Vigo 2:0 (2:0)
Góly: 10. Dembélé, 45. Messi

Barcelona rozhodla o víťazstve na domácom štadióne už v prvom polčase. Rubén Blanco síce v 10. minúte zápasu vychytal Lionela Messiho, na dorážku Dembélého bol už však prikrátky. Mladučký Francúz si pripísal svoj 7. gól v LaLige.

Gólu sa napokon dočkal aj hviezdny Argentínčan a najlepší strelec súťaže Lionel Messi. Po výbornej prihrávke Jordiho Albu s prehľadom prekonal Rubéna Blanca a spečatil víťazstvo favorita.

Za Celtu odohral celý zápas v základnej zostave Róbert Mazáň, ku ktorému sa v 46. minúte pridal aj Stanislav Lobotka. Prvý menovaný na tento zápas asi tak skoro nezabudne, pretože si odniesol podpísaný dres od samotného Lea.

Athletic Bilbao – Real Valladolid 1:1 (1:0)
Góly: 45. Aduriz – 90+2. Plano