Sevilla doma bez bodu, Real zaváhanie Barcy nevyužil (LaLiga 17. kolo)

Madridské Getafe si v 17. kole španielskej LaLigy poradilo s Realom Valladolid hladko 2:0. V druhom zápase sme videli priamy súboj slovenských reprezentantov. Celta Vigo privítala nováčika súťaže z Mallorcy. Stanislav Lobotka si napokon body s Martinom Valjentom podelil.

Los Rojiblancos doma privítali Žltú ponorku a boli favoritom na víťazstvo. Prehrávali však už od 13. minúty, keď hostí do vedenia poslal stopér Raúl Albiol. Po hodine hry ale vyrovnal Munir El Haddadi parádnou strelou z prvej, na ktorú nemohol Sergio Asenjo zareagovať včas. Zo zisku troch bodov sa nakoniec predsa len radovali hostia. Víťazný gól strelil v 74. minúte Ekambi.

Real Madrid mohol ísť po zaváhaní Barcelony do čela ligového pelotónu. Túto možnosť ale nevyužil a nakoniec bol vo Valencii rád za bod. Ten mu zabezpečil najlepší strelec Los Blancos v tejto sezóne Karim Benzema.

Getafe – Real Valladolid 2:0 (1:0)
Góly: 36. Cucu, 82. Angel

Celta Vigo – RCD Mallorca 2:2 (1:1)
Góly: 20. Rafinha 5. Aspas (PK) – 33. Sevilla (PK), 83. Budimír
ČK: 78. Raillo (Mallorca)

Sevilla FC – Villarreal CF 1:2 (0:1)
Góly: 61. El Haddadi – 13. ALbiol, 74. Ekambi

Valencia CF – Real Madrid 1:1 (0:0)