Barcelona len remizovala s Valenciou (LaLiga 22. kolo)

Šláger španielskej ligy medzi dvomi tradičnými rivalmi víťaza nespoznal. Lionel Messi zachránil pre favorita aspoň bod.

FC Barcelona – Valencia CF 2:2 (1:2)
Góly: 39. (PK) a 64. Messi – 24. Gameiro, 32. Parejo (PK)

Bitka dvoch veľkých rivalov z východného pobrežia pyrenejského polostrova víťaza nespoznala. Oveľa lepšie začali zápas hostia. Už v 24. minúte sa po rýchlom brejku presadil Kevin Gameiro. Fantastickú asistenciu na gól si pripísal jeho kolega z útoku Rodrigo. Už o osem minút neskôr viedli netopiere 2:0. Nedovolený zákrok Sergiho Roberta v pokutovom území potrestal kapitán Dani Parejo.

Valencia však v tejto sezóne nerada vyhráva. Oveľa radšej remizuje, a to opäť potvrdila aj na Camp Nou. Výborne rozohranú partiu nedokázala pretaviť vo víťazstvo, najmä kvôli Lionelovi Messimu. Ten ešte v prvom polčase znížil z pokutového kopu. V druhom dejstve vyrovnal najlepší strelec LaLigy nádhernou strelou spoza šestnástky.